УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Цей день в історії » ЗВЕРНЕННЯ

29-03-2013, 10:30

ЗВЕРНЕННЯ

оргкомітету з проведення Українських козацьких духовно-філософських – читань пам’яті А.В.Поповича до козацьких організацій України, української інтелігенції, духовних лідерів та провідників нації

 

1 квітня спливає рік, як пішов з життя  справжній Воїн і Український Козак, Гетьман об’єднаного козацтва України Анатолій Васильович Попович. Пішов, недочекавшись того знаменного Переходу на межі 2012/2013 років, про доленосне значення якого для майбутнього України та всього людства він заздалегідь попереджав і наполегливо готував. Попереджав, що саме цей Перехід відкриває нову епоху і несе нову долю українцям.

Завдяки йому ми знали, що цей віками омріяний «золотий вік» України має прийти не ззовні, – а зсередини, з глибин підсвідомості та архетипів несвідомого, з Серця. Саме там, полонена нашою зневірою та замурована нашаруванням нинішньої свідомості, сформованої так швидко зубожілою суспільно-економічною реальністю пострадянської держави, сидить одвічно українська мрія.  Козацька мрія про волю, власну Долю і справжню Українську державу.

Аби їх здобути – маємо «згадати себе», – відкрити серце Вірі, сконцентрувати волю і стати на шлях духовної трансформації. В цьому «спомині про майбутнє» – ключ до  енергії життя, нової свідомості і саморозвитку. І саме в саморозвитку українців, а не в грошах чи метушні чергових урядів, - єдине джерело стійкого розвитку усієї України, її краща Доля.

Однак ця Доля вирішальним чином залежить від наявності «критичної маси» носіїв такої духовно-трансформованої свідомості. Адже саме вони повинні би сформувати ціннісне ядро нової еліти Української нації. Еліти кращих, здатних жертовно служити і творити майбутнє України, а не верхівки спритних пристосуванців та чиновницької обслуги нинішніх лихварів та гендлярів. Спроможних додавати і множити для всіх, а не лише віднімати та ділити для себе. І дійсно, духовно-моральний стрижень цієї еліти мало би сформувати українське козацтво. Саме це і відповідало би його самобутній історичний ролі в формуванні Української нації, громадського суспільства, вільного місцевого самоврядування та Гетьманської держави у козацьку Добу. І лише ставши суспільним концентратором нової свідомості, козацтво набуло б здатності виконати таку ж роль креативної і провідної верстви сучасного державотворення, як це вже було в минулому. В такому шляхетному «спомині про майбутнє» і полягає лицарська місія українського козацтва.

Саме тому Анатолій Васильович докладав максимум зусиль, аби пройти шлях духовної трансформації власної свідомості самому і допомогти зробити це іншим. Однак зробивши все, що зміг за  життя, своєю передчасною смертю-попередженням, він, можливо, зробив ще більше, чим поставив великий Знак Запитання до всіх тих, хто його знав особисто. І такий же Знак Оклику, – до решти козаків і всіх українців, чия свідомість або спить, або самостійно не може виборсатись з лабет убогої соціальної реальності сьогодення. Від так, – оклику до сліпих поводирів цієї убогості і Заклику до проявлення нових духовних лідерів та провідників нації – час Нового настав!

Нинішній Україні конче потрібно нове бачення світу та свого належного місця в ньому. Нове цивілізаційно-культурне мислення. Патріотична спільна дія та громадська самоорганізація і громадянська поведінка населення. В справжньому громадянському самовизначення українців та самоорганізації в громадиключ до національного самовизначення України, – шлях до Свободи і Волі.

Від так, – лишень з’єднавши свої свободи в єдину національну Волю ми спільно визначимо кращу Українську Долю. І щоб наша Доля і на цей раз нас не цуралась, маємо узгодити патріотичну спільну Дію. Адже лише Дія змінює Долю. І така Дія вимагає нових мудрих лідерів, – і духовних, і козацьких. Тому саме в здатності Української нації проявити нових провідників полягають сьогодні виклики  нової епохи, а значить – і поклик до нових Лицарів України.

Як відповідь на такий поклик в понеділок 1 квітня 2013 року будуть проведені Перші Українські духовно-філософські читання пам’яті А.В. Поповича. Головна увага під час них буде сконцентрована на таких напрямах:

1.      Український спосіб життя як козацька «стріла у майбутнє»: від національно-культурної спадщини до цивільного інноваційно-креативного капіталу модерної України.

2.      Метафізичні і духовні витоки Українського козацького духу та руху.

3.      Українська козацька традиція і філософська думка: джерела, сучасність, майбуття.

4.      Цивілізаційно-культурна траєкторія Руси-України та її сучасне призначення: спомин про майбутнє.

5.      Геостратегічний потенціал України: нові виклики та можливості стійкого розвитку.

6.      Філософія та антропологія права людини і громади: Народний суверенітет як республіканський механізм забезпечення верховенства права в Україні.

7.      Стратегія та тактика громадського, національного та державно-політичного самовизначення України. Кращі козацькі та громадські практики: роздуми «польового командора».

Оргкомітет звертається до всіх носіїв українського козацького руху, тих, хто відчуває в собі духовно-лідерський потенціал та філософсько-лицарський потяг зголоситись до виступу чи  участі в обговоренні, а також зареєструватись і надіслати свої тези на електрону адресу: info@nrius.org.ua.

Читання відбудуться о 14 год. 00 хв. в конференц-залі Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії за адресою: м. Київ, вул. Ісаакяна, 18.

 

 

Голова Оргкомітету,

Директор Інституту українознавства

та всесвітньої історії МОН України,

Генерал армії козацтва, академік, почесний  професор Університету  "Львівський  Ставропігіон

 

 

 

    П.П. Кононенко         

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.