УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Цей день в історії » Шевченкові 202 апостолові правди і свободи

9-03-2016, 11:05

Привітання Генеральної старшини

Львівського обласного козацького товариства

з нагоди днів пам'яті Тараса Шевченка.

 «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим». – Іван Франко.

     Творчість Шевченка стала новим етапом у розвитку естетичного мислення українського народу. Вона визначила на десятиліття вперед дальший поступ української літератури, прискорила український літературний процес. Шевченко, ім'я якого стоїть в одному ряду з іменами Пушкіна, Лєрмонтова, Байрона, Міцкевича, підніс українську літературу до рівня найрозвиненіших літератур світу.

     Великий вплив мала постать Шевченка на патріотизм українського народу, він є виразною постаттю сьогодення, ореолом мужньої людини, яка в складних умовах могла творити і надихати свій народ до визвольної боротьби. Шевченкова поезія стала етапом і в розвитку української літературної мови. Шевченко завершив процес її формування, розпочатий ще його попередниками (Котляревським, Квітка-Основ'яненко, поети-романтики та ін.), здійснивши її синтез з живою народною мовою і збагативши виражальні можливості українського художнього слова.

Ну що б, здавалося слова...

Слова та голос - більш нічого.

 А серце б'ється - ожива. Як їх почує! ...

Знать од Бога І голос той і ті слова

Ідуть між люди.....

     Українські реєстрові козаки високо шанують творчий доробок Поета вихідця з народу, що зумів своїм словом підняти дух українського народу надихаючи його на патріотичні подвиги у визвольній боротьбі проти поневолювачів у різні часи і до нині.

 

Слава і вічна пам'ять безсмертному «Кобзареві»

Історична довідка: http://univ.kiev.ua/ua/geninf/osobystosti/shevchenko/

 

 

Коментарі до новини (2)