УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Велика КР, м. Київ

21-10-2017, 10:22
Велика КР, м. Київ

Львівське обласне козацьке товариство Всеукраїнської громадської організації "Українське Реєстрове Козацтво”, відповідно до наказу № 373/111 « 22 » вересня 2017 р. Про проведення Ювілейної Великої Ради: 15-років Українського Реєстрового Козацтва.

Враховуючи пропозиції Генштабу ВГО «УРК» щодо підготовки річних звітів на Великої Раді, звітуємо про таке.

Вступ. Козацький рух, який сьогодні відзначає свій 525-річчний ювілей, овіяний мужністю та героїзмом і який викликає у кожного громадянина нашої держави пошану і повагу.

Захисники України, які ще відносно недавно у нашій уяві були легендарним та історичним явищем, сьогодні стали реальним оборонцями вітчизни. Сьогодні, в час новітньої боротьби: від 2014 року – до нашого сьогодення, роль цих мужніх українців козацького роду, їхня жертовність стає щораз зрозумілішою і по-справжньому оціненою. Їх хочуть наслідувати діти та юнаки, про них співають пісні, знімають фільми. І справді, ті хто не спроможний взяти зброю чи за віком, чи через хворобу, можуть бути переконаними, що ці воїни захистять їх і рідну Україну.

Діяльність сучасного Українського Реєстрового Козацтва (цього року ми знаходимось в часі 425-річчя Українського Реєстрового Козацтва) - це пошук ефективних шляхів зміцнення духовності i моралі нашого народу, збереження i відродження національних традицій, формування нового покоління, вихованого на патріотичних традиціях українського народу, національної еліти, освіченої в усіх галузях загальнолюдської культури, здатної позитивно впливати на духовний стан суспільства.

Сучасне Українське Реєстрове Козацтво усвідомлює, що справжнє осердя цивілізованого i національно свідомого суспільства - це сила добра, гуманізму, віри в людину i в її велике призначення, відродження духовності, історичних та патріотичних традицій нашого народу. Адже народ, який витворив одну з найдосконаліших армій світу – козацьку, вже має право бути великим і насправді самостійним.

Ми реєстрові козаки ЛОКТ розвиваємо всі напрямки та форми діяльності українського реєстрового козацтва покладені на нас статутом та козацькою громадою, а саме:

І. Духовно-ідеологічний напрямок і національний (відповідальні: Р.Колодій та отамани козацьких осередків УРК Львівщини)

1. Вперше консолідовано козацькі організації Львова при відзначені 525-річчя козацького руху в Україні і 425-ліття українського реєстрового козацтва. В рамках святкувань було видано розпорядження голови ЛОДА до якого долучено перелік заходів, які рекомендовано проводити департаментами ЛОДА для сприяння козацьким заходам. В рамках цих заходів ЛОКТ УРК було проведено:

- Проведено Всеукраїнську наукову конференцію (29.06.17р.) «Витоки та становлення козацького руху на етнічних землях України» та (30.06.2017р.) та Ювілейну академію, яка була ув’язана з річницею проголошення 30 червня 1941 року Акту відновлення Української Держави — Українськими Національними Зборами, з ініціативи Організації українських націоналістів під проводом Степана Бандери.

- 17 жовтня відбулася всеукраїнська науково-історична студентська конференція, присвячена 525-літтю козацького руху в Україні та 445-річчю Українського реєстрового козацтва, під назвою „Витоки та становлення козацького руху на етнічних землях України".

- Проведено заходи у с. Кульчиці (батьківщини чотирьох кульчицьких козацьких гетьманів: Сагайдачний, Жмайло, Сулима, Павлюк (Бут)., який традиційно очолюють козаки реєстровці Прикарпатського міжрайонного козацького товариства очолюваного ген. козацтва Куцопейм М.С., в рамках святкувань була проведена конференція силами галицького та реєстрового козацтва.

- В рамках відзначення 525-річчя козацького руху в Україні та 425-ліття українського реєстрового козацтва у Жовкві 29 квітня 2017 року відбувся перший турнір – з Бойового Гопака «Козацьке Розточчя». Організаторами цього дійства були Міжнародна Федерація Бойового Гопака, школа Бойового Гопака «Вовк», сектор молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації та козаки реєстровці Північно-Західного козацького товариства ГО «Українське Реєстрове Козацтво».

- Організовано проходження козацького вишкілу групи дітей під керівництвом (воїна АТО) підполковника УРК Богдана Голуба в дитячому, оздоровчому таборі «Росинка».

- Проведено організацію культурно-масового заходу 14.10.2017 р. у м. Львові, на площі Міцкевича, з метою популяризації, підтримки козацьких традицій та з нагоди святкування Покрова Пресвятої Богородиці, Дня козацтва та Дня захисника України і річниці створення УПА.

Форма проведення заходу: - молебень до Пресвятої Богородиці; - покладання квітів до статуї Пресвятої Богородиці; - прийняття до лав козацтва нових членів (складання присяги); - імпровізований мітинг на підтримку козацького руху.

- 17.10.2017р за ініціативи ЛОКТ УРК проведена: Всеукраїнська науково-історична студентська конференція «Витоки та становлення козацького руху на етнічних землях України » присвячена 425-річчю Українського реєстрового козацтва. Мета конференції — відродження історичної пам’яті про визначні постаті козацького руху вихідців зі Львівщини, популяризація серед громадськості козацьких традицій, утвердження і поширення серед учнівської та студентської молоді ідей лицарства й захисту української землі. Її організатори — ЛОДА, Львівська політехніка і ВГО „Українське реєстрове козацтво" (УРК)

2. Постійно підтримуються зв’язки з 4-ма шкільними козацькими республіками (с. Гійче, с. Забір’я, с. Нова Кам’янка, с. Кам’яна Гора) у Жовківському районі за сприянням (відповідальні: отамани Північно-західного МРКТ та Сокальського РКТ УРК Попруженком О.М. і Нізвіцьким В.С. Хлищ П.І.),де основну увагу приділено військово-патріотичному вихованню молоді з використанням традиційних форм навчання: лекції, змагання, фізичний гарт, безпосереднє спілкування молоді з військовослужбовцями прикордонної служби та курсантами академії сухопутних військ.

3. Північно – Західним КТ УРК організовано та проведено історично-краєзнавчу експедицію визначними місцями Жовківщини, де, за деякими переказами, був розташований у 1648 році козацький табір. На запрошення козаків реєстровців до району завітали львівські науковці, історики та дослідники старовини.

Окремо треба відмітити, що козаки північно-західного міжрайонного козацького товариства УРК дуже активні в своєму регіоні та користуються повагою серед тамтешнього населення. Літопис сучасного УРК на Жовківщині 13 березня 2018р. складає 10 років з часу заснування.

До заслуг Північно – Західним КТ УРК також слід віднести такі заходи:

- організація заходів з нагоди вшанування Січових Стрільців на горі Маківка.

- активна участь у святкуваннях Дня прикордонника в Великомостівському Кінологічному центрі Державної прикордонної служби України.

- Організація показових виступів козаків-каратистів (клуб Аскет) у м. Жовква з нагоди свята молоді.

- активна участь у святах «Козацькі звитяги» в с. Кам’яна Гора та Нова Кам’янка.

- 20 серпня у селі Стара Скварява на Жовківщині, долучитись до фестивалю духовного співу «Співаймо Богові, співаймо!». Біля стін церкви літописного городища Щекотин з 1508 року.

- 24 серпня реєстрові козаки Жовківщини та Сокальщини взяли участь у відзначенні 26 річниці Дня Незалежності України, що відбувалися у Жовкві. Урочиста хода під знаменами. Святковий концерт і куліш, а також показові виступи козаків Гопаківців.

- багато іншого…

4. Частим гостем Львова є Представник Гетьмана Українського реєстрового козацтва у США Керол Дін Бейлі, для нього ЛОКТ організовує зустрічі зі студентами Львівської політехніки.

5. Інформаційна підтримка діяльності ЛОКТ УРК здійснюється через веб-сторінку: http://lvkozatstvo.org.ua та facebook: https://www.facebook.com/groups/lokt.urk/, а також через засоби масової інформації.

6. за звітній період проведено 7засідань генеральної старшини ЛОКТ та 3засідання ради Отаманів ЛОКТ.

ІІ. Науково-освітянський (відповідальний голова ради старійшин проф. Секела М.В.):

За звітній період взято участь у всеукраїнській науковій конференції «Витоки та становлення козацького руху на етнічних землях України», що відображено в матеріалах конференції за авторства: Т.Чайківського Р.Колодія та О.Попруженка. Крім того передбачено видавництво наукових праць наших козаків (статей) приурочених до 525-річчя козацтва, які зараз готуються до друку і будуть видані в грудні місяці 2017р.

Науковцями із числа козаків реєстровців (проф. Секела М.В., доц. Колодій Р.С.) розроблено та впроваджується концепція соціальної телемедицини, за якою буде реалізоване дистанційне спостереження за життєвими функціями пацієнта в межах телемедицини, а також системи зворотного зв'язку з пацієнтами, системи автоматизованої підтримки прийняття рішень, технології екстреного з метою підняття стандартів надання послуг медицини для народу на належний рівень. Доцентом Чайківським Т.В. проводиться розробки системи дистанційного навчання з використанням комп’ютерних технологій, доцентом Кириком М.І. проводяться роботи з дослідження хмаркових технологій в інформаційних мережах зв’язку, тощо.

 

ІІІ. Економічний (відповідальний скарбник ЛОКТ Цимбалістий З.Л.):

В межах часу проведення Козацьки Рад ЛОКТ УРК запрошувались підприємці, фермери та науковці в сфері економічної діяльності. Метою таких зустрічей є відродження економіки України через розвиток традиційних і нових форм господарської діяльності, з метою підняття добробуту народу зокрема наших козаків на належний рівень. (як правило такі КР є розширеними)/

Проведено перереєстрацію ЛОКТ в Юстиції м. Львова. Подано документи для узгодження до фіскальної служби.

ІV. Соціальний: Штабом ЛОКТ і силами МКТ МРКТ УРК постійно проводиться робота зі зміцнення зав’язків УРК з органами виконавчої влади на місцях і громадськістю.

Головний отаман ЛОКТ УРК Колодій Р.С. та п-к Умрихін А.Б. входить до складу громадської ради при ЛОДА. Колодій Р.С. за роботу про проведенню козацьких святкувань відзначений грамотою Львівської обласної ради.

Козаками реєстровцями надається практична допомога в організації формувань громадського порядку. Зокрема отаман ЛМКТ г-м. Чайківський Т.В. долучається до спільної з органами правопорядку патрулювання території м. Львова, він є активний учасник ГО «Автомайдан Львів», позивний AML 110, що здійснює охорону громадського порядку та патрулювання міста. Отаман ЛМКТ є керівником групи радіаційної розвідки штабу цивільної оборони НУ «Львівська політехніка» а також провадить курси ЦО для працівників інституту хімії та хімічних технологій. Така ж подібна робота проводилась усіма отаманами районних товариств Львівщини

 

V. Військовий: Козаки реєстровці уже традиційно є учасниками всіх заходів у військовій частині, що у Великих Мостах, Сокальського Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України. За роки своєї діяльності військова частина підготувала та випустила у світ кілька тисяч професійних кінологів і їх четвероногих помічників.

Волонтерська діяльність козаків ЛОКТ підтримується на належному рівні. Не зважаючи на відсутність коштів в скарбниці ЛОКТ, наші козаки власним коштом використовуючи свій авторитет та знайомства на всіх рівнях зробили свій вклад у цей вид діяльності. Так, до прикладу козаками із сільської місцевості М. Пилипця, Я. Рябця (отамани сіл Кам’яна гора, Нова Кам’янка) спільно з ГО «Допомога армії» регулярно відправляються харчі в АТО.

Негативноюстороною роботи ЛОКТ є:

1.Відсутність фінансової дисципліни, що до сплати членських внесків козаками Львівщини.

2.Низький рівень активності козаків пов'язаний із матеріальною скрутою і відсутність відповідей на наболілі питання призвели до загасання козацького інтересу. Причини: ті що в минулому році.

3.Розпорошення козацьких зусиль через пошуки кращих способів втілення своїх амбіцій.

4.Не вдалося створити координаційну раду козацьких організацій у м. Львові та області.

5.Не вдалось пройти конкурс на отримання приміщення під громадську приймальню від УРК у м. Львові.

 

Пропозиції, що до удосконалення статуту та діяльності козацьких товариств ВГО «УРК» України:

1. Запланувати відкриття громадської приймальні ВГО «УРК» у містах України.

3. Посилити роботу з козацькими товариствами України в питаннях, що до об'єднання козацьких товариств України.

5. Постійно здійснювати роботу із взаємодії та зміцненні зав’язків козацьких обласних осередків «УРК з органами місцевого самоврядування.

6. Підсилити напрямок роботи з популяризації ВГО «УРК», через засоби масової інформації Інтернет-сайти, соціальні мережі, друковану продукцію.

7. Напрацювати зміни до статуту УРК в частині виборності та терміні перебування на посаді головного отамана ОКТ (доповнити пункт 4.8.4. Обласна Рада).

 

Подання:

Враховуючи заслуги окремих козаків Львівщини, просимо Гетьмана та генеральний штаб відзначити наших побратимів козацькими званнями та нагородами «Ювілейною медаллю 15-років УРК» (відповідні подання даються до звіту)

ЗВІТзаслуханий та затверджений на Козацькій Раді ЛОКТ ВГО УРК

від 02.10.2017р.

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ РЕЄСТРОВОМУ КОЗАЦТВУ!

Головний отаман ЛОКТ ВГО «УРК» Роман Колодій

 

Інформаційна підтримка: http://lvkozatstvo.org.ua

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...