УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Звіт Головного отамана ЛОКТ за період 2015/16рр

17-09-2016, 12:45
  ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ
ЛЬВІВСЬКОГО ОКТ ВГО «УРК»
за період 2015/2016 рр.

      Львівське обласне козацьке товариство Всеукраїнської громадської організації "Українське Реєстрове Козацтво”, відповідно до наказу № 373/082 « 22 » серпня 2016 р. та враховуючи пропозиції Генштабу ВГО УРК щодо підготовки річних звітів до Великої Ради, звітуємо про таку діяльність.
       Вступ. Всі ми пишаємося тим, що наша країна за 25 років засвідчила відданість демократії; демонструє повагу до прав і свобод громадян, національну релігійну толерантність.
     Попри міжнародну підтримку нашої боротьби, ми знаємо, що перемога залежить від нас. І найголовніша духовна зброя нашої перемоги – це наша єдність. Козаки реєстровці останнім часом демонструють розуміння, що взаємна повага у партнерстві держава-громадськість-церква є вагомим здобутком України. І ми це надбання маємо берегти особливо тепер, у час великих випробувань.
Ми знаходимося в часі становлення європейського громадянського суспільства та формування нових відносин між владою та громадянами. У такій ситуації розв’язання проблеми лежить у площині формування Громадянського Суспільства на основі системи громадянського самоврядування. Тому власне на проукраїнські громадські ініціативи очікують громадяни України від громадських організацій і Громадська організація «Українське Реєстрове Козацтво» в цьому випадку не є винятком.
     Ми реєстрові козаки ЛОКТ стараємось підтримувати всі напрямки та форми діяльності українського реєстрового козацтва покладені на нас статутом та козацькою громадою, а саме:
    1. Духовно-ідеологічний напрямок (відповідальний нач. штабу ЛОКТ А. Костишин). -
- Проведення організацією культурно-масового заходу 14.10.2015 р. у м. Львові, на площі Міцкевича, з метою популяризації, підтримки козацьких традицій та з нагоди святкування Покрова Пресвятої Богородиці, Дня козацтва та Дня захисника України і річниці створення УПА.
Форма проведення заходу: - молебень до Пресвятої Богородиці; - покладання квітів до статуї Пресвятої Богородиці; - прийняття до лав козацтва нових членів (складання присяги); - показовий спортивний виступ членів спортивної школи «Бойового Гопака».
Приблизна кількість 50 учасників.
- Представник Гетьмана Українського реєстрового козацтва у США Керол Дін Бейлі став учасником патріотичного заходу, який щорічно проводиться у Львівській середній спеціальній музичній школі-інтернат ім. С. Крушельницької. Також Керол Дін Бейлі мав зустріч зі студентами Львівської політехніки.
- Проведено річну підписку на газету "Україна козацька".
- Оголошено та зареєстровано проект з побудови пам’ятника Гетьману Низового Війська Запорізького і реєстрового козацтва Іванові Сулимі в селі Кульчиці Самбірського району, Львівської області. Пам’ятник Іванові Сулимі пройшов громадське обговорення в Кульчицях у червні 2015 року і отримав схвальну підтримку громади села та Господнє Благословення отця Михайла – пароха Кульчицької церкви Флора і Лавра, у якій були хрещені всі четверо кульчицьких козацьких гетьманів: Сагайдачний, Жмайло, Сулима, Павлюк (Бут). У 2016 році депутати Кульчицької сільської ради прийняли рішення щодо виділення у центрі села землі під спорудження монументального пам’ятника Івану Сулимі. Враховуючи це козаками ЛОКТ запропоновано в цьому селі створити центр козацької слави.
Також, в селі Кульчиці силами козаків Прикарпатського міжрайонного козацького товариства було проведено КУЛЬЧИЦІ-ФЕСТ, та разом із Гетьманом УРК Анатолієм Шевченко, закладено та освячено камінь з пам’ятною табличкою під побудову пам’ятника Іванові Сулимі козаками ЛОКТ.
     2. Науково-освітянський (відповідальний голова ради старійшин проф. Секела М.В.):
Науковцями із числа козаків реєстровців і не тільки, організована група науковців, що буде займатися розробкою і впровадженням соціальних наукових проектів. На сьогодні розробляється проект «Соціальної телемедицини», який спрямований на розвиток традиційних і нових форм медичної діяльності, з метою підняття стандартів надання послуг медицини для народу на належний рівень.
    3. Національний (відповідальні отаман Північно-Західного МРКТ Попруженко О.М). Постійно підтримуються зв’язки з 4-ма шкільними козацькими республіками (с. Гійче, с. Забір’я, с. Нова Кам’янка, с. Кам’яна Гора) у Жовківському районі за сприянням (відповідальні: отамани Північно-Західного МРКТ та Сокальського РКТ УРК Попруженко О. М., Нізвіцький В.С. та Хлищ П.І.), де основну увагу приділено військово-патріотичному вихованню молоді з використанням традиційних форм навчання: лекції, змагання, фізичний гарт, безпосереднє спілкування молоді з військовослужбовцями прикордонної служби та курсантами академії сухопутних військ.
Козаки українського реєстрового козацтва взяли участь у відзначені річниці загибелі Євгена Коновальця на його батьківщині у селі Зашків, Жовківського району.
24 липня 2016 року на Львівщині відбулися урочистості з нагоди Дня міста Великі Мости (544 роки). Козаки, представники Козацької Ради ЛОКТ привітали Великомостівчан грамотами козаків з нагоди 5-річчя створення РКТ та відзнакою мера міста. По завершенню урочистостей козаки взяли участь в змаганнях з авіа-модельного спорту, організованих нашим козаком п-ком УРК, учасником АТО, Андрієм Умрихіним. Оглянули історичні місця міста, проводили дискусії з місцевими жителями та вручали перехожим та активістам міста козацький часопис «Україна козацька». День міста завершився святковим концертом, забавами та кулішем.
Північно – Західним МРКТ УРК, організовано та проведено історично-краєзнавчу експедицію визначними місцями Жовківщини. На запрошення козаків реєстровців до району завітали львівські науковці, історики та дослідники старовини.
Проводили дослідження місця Антонів берег, де за деякими переказами, був розташований у 1648 році козацький табір. Фахівцями було оглянуто всю територію. На їхню думку, об’єкт виявився дуже цікавим. І таким, що потребує подальшого ґрунтовного дослідження.
За результатами поїздки було подане звернення від козаків реєстровців до депутатів і голови Новоскварявської сільської ради про виділення цієї земельної ділянки в
довгострокову оренду на пільгових умовах для проведення козацьких таборувань молоді, аби діти могли вивчати правдиву історію України, історію свого народу. Також, гартувати тіло і дух за системою розробленою Володимиром Степановичем Пилатом, Верховним вчителем Бойового Гопака.
Козаки українського реєстрового козацтва взяли участь у святі духовної пісні, що проходило у селі Стара Сквар`ява Жовківського району. Дійство відбувалося коло древнього дерев’яного храму збудованого у 1508 році. Козаки привітали учасників дійства, а потім пригощали всіх охочих добрим козацьким кулішем.
24 серпня реєстрові козаки Жовківщини та Сокальщини взяли участь у відзначенні 25 річниці Дня Незалежності України, що відбувалися у Жовкві. Урочиста хода під знаменами. Святковий концерт і куліш.
    4. Економічнийідповідальний скарбник ЛОКТ Цимбалістий З.Л.):
В межах часу проведення Козацьки Рад ЛОКТ УРК запрошувались підприємці, фермери та науковці в сфері економічної діяльності. Метою таких зустрічей є відродження економіки України через розвиток традиційних і нових форм господарської діяльності, з метою підняття добробуту народу зокрема наших козаків на належний рівень (як правило такі КР є розширеними).
     5. Соціальний: Штабом ЛОКТ і силами МКТ, МРКТ та РКТ УРК постійно проводиться робота зі зміцнення зав’язків УРК з органами виконавчої влади на місцях і громадськістю.
     6. Військовий: Козаки реєстровці уже традиційно є учасниками всіх заходів у військовій частині, що у Великих Мостах, Сокальського Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України. За роки своєї діяльності військова частина підготувала та випустила у світ десятки тисяч професійних кінологів і їх четвероногих помічників. Козаки Жовківського РКТ по мірі можливості надають допомогу цьому підрозділу. Цьому підрозділу надавалась допомога в проведенні ремонтних робіт і благоустрої нових казарм.
Козаки із сільської місцевості: М. Пилипець, Я. Рябець (отамани сіл Кам’яна гора, Нова-Кам’янка) спільно з ГО «Допомога армії» регулярно відправляються харчі в АТО.
Волонтерська діяльність козаків ЛОКТ підтримується на належному рівні. Не зважаючи на відсутність коштів в скарбниці ЛОКТ, наші козаки власним коштом використовуючи свій авторитет та знайомства на всіх рівнях зробили свій вклад у цей вид діяльності. Велика подяка козакам – г-л Коту Михайлу Петровичу і п-к Цимбалістому Зіновію Леонтійовичу, що плідно працюють у «Львівському обласному координаційному центрі допомоги фронту» при Львівській обласній раді і регулярно допомагають воїнам АТО, які знаходяться на передовій.
Козаками реєстровцями надається практична допомога в організації формувань громадського порядку. Зокрема отаман ЛМКТ г-м. Чайківський Т.В. долучається до спільного з органами правопорядку патрулювання території м. Львова, він є активний учасник ГО «Автомайдан Львів», позивний AML 110, що здійснює охорону громадського порядку та патрулювання міста. Отаман ЛМКТ є керівником групи радіаційної розвідки штабу цивільної оборони НУ «Львівська політехніка», а також провадить курси ЦО для працівників інституту хімії та хімічних технологій. Така ж подібна робота проводилась усіма отаманами районних товариств Львівщини.

Негативною стороною роботи ЛОКТ є:
1. Відсутність фінансової дисципліни, що до сплати членських внесків козаками Львівщини. Запропоноване «Положення» - хоч і отримало схвальну підтримку
козаків ЛОКТ, але не виконане через фінансові кризи та постійною необхідністю дофінансовувати заходи, що проводяться козаками ЛОКТ.
2. Низький рівень поінформованості козаків і відсутність відповідей на наболілі питання призвели до загасання козацького інтересу. Причини - ті що в й минулому році. Відсутність електронних скриньок у козаків та не бажання добувати інформацію самому, а також в інертності системи оповіщення через газету «Україна козацька», яка вийшла цього року двічі.
3. Розпорошення козацьких зусиль через пошуки кращих способів втілення своїх амбіцій.

Пропозиції, що до удосконалення статуту та діяльності козацьких товариств ВГО «УРК» України:
1. Запланувати відкриття громадської приймальні ВГО «УРК» у містах України.
2. Продовжувати розвивати основні заявлені статутом УРК напрямки та форми діяльності козацтва, та підтримку волонтерського руху України.
3. Спільно з козацькими товариствами України взяти участь у розробці положень, що до об'єднання козацьких товариств на всеукраїнському і обласному рівнях.
5. Посилити роботу із взаємодії та зміцненні зав’язків козацьких обласних осередків «УРК з органами місцевого самоврядування.
6. Підсилити напрямок роботи з популяризації ВГО «УРК», через засоби масової інформації Інтернет-сайти, соціальні мережі, друковану продукцію. Розробити кілька лекцій (структуру лекції) що показують роль козацтва у становленні Української держави. Запланувати конференції на подібні теми
7. Напрацювати зміни до статуту УРК в частині виборності та терміні перебування на посаді отамана ОКТ (доповнити пункт 4.8.4. Обласна Рада).

Подання.
Враховуючи заслуги окремих козаків Львівщини, просимо Гетьмана та Генеральний штаб відзначити наших побратимів наступними козацькими званнями та нагородами:
1. Присвоїти військові козацькі звання генерал козацтва УРК
2. Присвоїти чергове військове козацьке звання полковник УРК, заступнику отамана Сокальського районного КТ «УРК» Годісю Михайлу Івановичу.
3. Нагородити наступних козаків, учасників АТО та волонтерів:
 полковника УРК Умрихіна Андрія Борисовича, який проходив службу в МВС заступником командира батальйону спец. Призначення - орденом ІІІ ступеня «Бронзовий козацький хрест»;
 майора УРК Голуба Богдана Романовича, який проходить службу в військах спеціального призначення - орденом ІІІ ступеня «Бронзовий козацький хрест»;
 Отамана Сокальського районного козацького товариства УРК генералу-козацтва Нізвіцькому Василю Степановичу – орденом ІІ ступеня «Срібний козацький хрест».
(відповідні подання даються до звіту)
ЗВІТ заслуханий та затверджений на Козацькій Раді ЛОКТ ВГО УРК
від 05.09.2016р.
СЛАВА УКРАЇНІ!
СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ РЕЄСТРОВОМУ КОЗАЦТВУ
!
Головний отаман ЛОКТ ВГО «УРК»         Роман Колодій
Інформаційна підтримка: http://lvkozatstvo.org.ua
У Краматорську відроджуються традиції українського козацтваhttps://www.youtube.com/watch?v=1ElNjNR-JnI
Коментарі до новини (1)
Пише користувач RKolodij (18 вересня 2016 13:17):
Одним з рішень Великої РАДИ є створення постійно-діючого організаційного комітету з побудови пам'ятника Івану Сулимі на рівні Всеукраїнського Реєстрового козацтва, та інших памяток козацької доби. Очолює цю комісію Головний Отаман УРК Богдан Іванович Вуйко.
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.