УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Забуте минуле славного краю

29-07-2016, 08:41

Забуте минуле славного краю

 

         Забуте минуле славного краюНещодавно представники науки та  різних громадських  організацій провели історично-краєзнавчу експедицію по славній Жовківській землі. На запрошення члена українського реєстрового козацтва Олега Попруженка до району завітали  львівські науковці,   Кміт Ярослав Михайлович – ректор Університету «Львівський Ставропігіон»,  доктор   філософії, професор,  голова комісії з освіти та науки Громадської ради при Львівській облдержадміністрації, Верховний отаман Галицького Ставропігійського козацтва імені Гетьмана України Петра Сагайдачного,  ІдзьоВіктор Святославович  – директор інституту «Східної Європи» Університету «Львівський Ставропігіон», доктор історичних наук, професор, провідний науковий    співробітник  Інституту Українознавства МОН України,  академік Міжнародної Академії Наук Євразії, головний редактор журналу «Українознавець», генерал-хорунжий Українського козацтва, Артюх Вадим  Степанович –      кандидат історичних наук, доцент, штатний археолог  Кафедри Українознавства  Університету «Львівський  Ставропігіон». Також був присутній  Голуб Богдан Романович - козак реєстровець, вчитель Жовківської школи Кіокушин  карате, воїн АТО.

       Забуте минуле славного краю
Забуте минуле славного краюСвою поїздку  розпочали з відвідин дерев’яної церкви музею у селі Стара Скварява, яку збудували у 1508 році. Святиня була перенесена сюди з городища Щекотина. Відбулася зустріч з сільським головою Василем Дзьобом та керівником музею Надією Кубай, котра розповіла про історію святині, довгий шлях реставрації іконостасу та відновлення церкви. Гості подарували книги на згадку про цікаву зустріч.

         Далі шлях проходив до села Глинськ. А потім пішки до славного городища Щекотин, що згадується у Галицько-Волинському літописі. Де оглянули прекрасні краєвиди Розточчя, також земляні оборонні споруди поселення  і сам Щекотин. Далі дорога вела до не менш мальовничого села Нова Скварява. Там завітали до сільської ради, де зустрілися з очільником Степаном Струсом. Після недовгої, але цікавої бесіди, фотографувалися на пам'ять коло могутнього та величезного дуба і коло панського будинку,  де зараз розташована сільська рада. Потім  помандрували до місцевої церкви. Саме тут  гості завітали до пароха, отця Івана. Після спілкування з гостями отець поблагословив їх  на добрі справи. А далі помандрували на Антонів берег до місця, де, за деякими переказами, був розташований козацький табір. Фахівцями було оглянуто всю територію, вали, рови підвищення та ями. На їхню думку, об’єкт виявився дуже цікавим. І таким, що потребує подальшого ґрунтовного дослідження.

        Забуте минуле славного краю
Забуте минуле славного краю
Забуте минуле славного краю
Також було запропоновано звернутися до депутатів і голови Новоскварявської сільської ради про виділення цієї земельної ділянки в довгострокову оренду на пільгових умовах  для проведення козацьких таборувань молоді, аби діти могли  вивчати правдиву  історію України, історію свого народу. Також гартувати тіло і дух за системою розробленою Володимиром Степановичем  Пилатом  Верховним вчителем Бойового Гопака.

         Крім цього було запропоновано підтримати пропозицію науковців Львівського університету імені Івана Франка та звернутися до відповідних органів влади щодо створення на території Жовківського району регіонального ландшафтного парку «Гарай».  До складу його входили б Жовківська міська, Крехівська, Новоскварявська, Глинська, Староскварявська, Мокротинська, Мащошинська, Зашківська сільські та Куликівська селищна ради. Це дало б поштовх для збереження навколишнього природного середовища, боротьбу з засміченням території та розвиток туризму і рекреації. Все це залучатиме населення району до, так званого, здорового способу життя і кращого  пізнання своєї історії, культури, традицій.  

          Ця краєзнавчо-історична експедиція відбулася завдяки матеріальній підтримці депутата Львівської обласної ради від Жовківського району Андрія Романовича Думи. Організатори заходу дуже вдячні Андрію  Романовичу Думі за розуміння і підтримку та покладають надії на співпрацю у майбутньому.  

                                                                                                 

                                                                                       Андрій Грудень.   

 

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.