УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Цей день в історії » Мовчазні свідки козацьких подій

11-12-2014, 09:47

Звернення

Українського Реєстрового Козацтва до громади села Нова Скварява

   Дорогі співвітчизники, звертаємося до Вас з важливою, на наш погляд, справою. Йдеться про збереження нашої з Вами історичної спадщини.

    Як відомо, в час національно-визвольної боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького козацьке військо проходило через Львів, Жовкву та прямувало на Томашів. Тоді, 27 жовтня 1648 року, гетьман України Богдан Хмельницький відвідав Крехівський монастир. Неподалік Вашого села Нова Скварява вище Антонового Берега був розміщений козацький табір, в якому перебувало приблизно 5-7 тисяч козаків. Він був захищений із заходу урвищем, з півночі – насипним валом, а з інших сторін возами та незначними за висотою валами. Сьогодні частково збережені земляні оборонні укріплення цього військового табору, який був споруджений у середині ХVІІ століття. Про історичну важливість та необхідність вивчення і збереження  цього об’єкту писав Ваш відомий земляк – краєзнавець Євген Яворівський.

   Нещодавно, побувавши на території цього козацького табору, на превеликий жаль, побачили, що із земляного валу  висотою приблизно 2 метри в трьох місцях відібрано велику кількість ґрунту. Це може призвести до руйнації історичного укріплення, розмивання його дощовими і талими водами. А в подальшому незаконний забір піску може спричинити цілковиту втрату нашої пам’ятки козацьких часів.

    Отже, ми козаки Українського Реєстрового Козацтва Жовківщини звертаємося до Вас та до органу місцевого самоврядування села Нова Скварява з проханням заборонити незаконний відбір землі та перестати руйнувати оборонні споруди козацького табору.

   Такі об’єкти не можуть належати комусь одному. Це є історичне надбання всього Українського народу.  Просимо долучатися до спільної роботи з охорони, наукового дослідження та відновлення табору українських козаків. Будемо щиро вдячні за Вашу підтримку.

Штаб Жовківського РКТ ВГО УРК

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.