УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Цей день в історії

9-05-2017, 17:14
Дорогі брати козацького роду!
З Днем пам’яті і примирення!

     Сьогодні ми відзначаємо День пам’яті та примирення і 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! 
     День пам’яті та примирення (це свято Перемоги в Європі святкується щорічно 8-го травня. 24-го березня 2015-го року Президентом суверенної європейської України був підписаний Указ № 169/2015, за яким українська спільнота повернулася до цієї славної традиції європейців).
      Ми схиляємо голову перед подвигом героїв, що додає нам сил та наснаги у нинішній боротьбі за свободу, незалежність та суверенітет України.
      Ми господарі на своїй землі, правда за нами – тож ми знову здобудемо перемогу в ім’я майбутнього рідної Батьківщини, за мир, за можливість новим поколінням радіти життю, виховувати своїх дітей.
Бажаю всім нам сильного патріотичного духу, міцного здоров’я, оптимізму та довголіття!
Отаман ЛОКТ "УРК" Роман Колодій

4-05-2017, 19:18
Шановні козаки та берегині УРК
Запрошуємо Вас взяти участь у заходах з відзначення 
525-річчя козацького руху в Україні, 
425-ліття українського реєстрового козацтва
Враховуючи значний внесок козацьких організацій у військово-патріотичне виховання молоді та беручи до уваги звернення ряду Галицьких козацьких організацій від 23 січня 2017 року № 11/8-1044/0/1-17, Львівською обласною державною адміністрацією було підписано розпорядження Про відзначення 525-річчя козацького руху в Україні за № 314/0/5-17 від 24 квітня 2017 року: http://loda.gov.ua/rozporyadchi-dokumenty
З
гідно якого затверджено план заходів (з якими можна ознайомитись за вище вказаним посиланням)

Козацька рада ЛОКТ вважає, що дане розпорядження дає можливість підсилити козацькі зусилля, що до популяризації козацького руху в Україні, та рекомендує козакам максимально використати це РОЗПОРЯДЖЕННЯ у своїх козацьких осередках.
Штаб ЛОКТ "УРК"

Читати детальніше »

29-01-2017, 12:18

Крути     Подвиг Героїв КРУТ з нами
Вага цієї маленької перемоги в історії нашої визвольної боротьби з московськими колонізаторами велика своєю юначою відданістю ідеалам державності, патріотизму, чистоти воїнської жертовності та національної свідомості. Вона зрідні ідеалам і діям героїв Небесної Сотні, добровольців у сьогоднішній війні з новітніми путінсько-кремлівськими колонізаторами, тому вона ніколи не зітреться в нашій синівській та історичній пам’яті.

         Слава Героям! Честь і хвала нашій нації!

Докладніше за посиланням http://phdpu.edu.ua/index.php/2-uncategorised/100-podvig-gerojiv-krut-z-nami

26-11-2016, 12:54
Козаки УРК Львівщини підтримайте акцію "Запали свічку"
з метою вшанування пам'яті жертв голодомору України

     Голодомор 1932-33 років в Україні не залишає байдужими жодного громадянина нашої держави. Козаки УРК Львівщини разом із співвітчизниками розділяють скорботу та вшановують пам'ять невинних жертв, свободолюбних Українців.

     Українське реєстрове козацтво, висловлює свої щирі співчуття родинам, що зазнали втрат своїх близьких в результаті Сталінського геноциду.

Вічна пам'ять жертвам голодомору Українського народу.


9-08-2016, 17:04
Центр Козацької слави с. Кульчиці
КУЛЬЧИЦІ-ФЕСТ


     Цього року у с. Кульчиці, що на Самбірщині 31 липня 2016 р. відбувся 
традиційний КУЛЬЧИЦІ-ФЕСТ, присвячений козацькій славі цього села, в якому народилося три Гетьмани українського козацтва.
     У Церкві с.Кульчиці після молебеню відбулися урочистості за участі козаків реєстровців та  делегації козацьких товариств і місцевих жителів.

     Куліш в центрі козацької слави с. КульчиціВ Кульчицях є музей, присвячений славнозвісному гетьманові Сагайдачному, який родом із цього села. Неподалік, на валах городища, біля дерев’яної церкви, стоїть пам’ятник гетьману.

     У 2013 році від імені Львівського обласного товариства УРК та Галицького Ставропігійського козацтва було вручено високу козацьку відзнаку - ОРДЕН ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ
ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО музею Петра Сагайдачного.
    Цим орденом відзначено велику роботу музею по відновленню козацьких традицій в Україні.
    Козаки УРК відкрили цей фестиваль та силами козаків Прикарпатського МКТ організували приготування козацького кулішу. З трибуни Кулчицької фестини отаманом ЛОКТ УРК було проголошено про намір козаків реєстровців закласти в центрі села пам'ятник Івану Сулимі (24.08.2016р. в День Незалежності...) та створити на базі с. Кульчиці центр козацької слави у західному регіоні України.
Господь давав успіх! 
Ангели були з ними - і в усьому, що для слави землі Української робили ці козаки.

 Отаман ЛОКТ УРК 

Роман Колодій

Читати детальніше »

27-07-2016, 22:02
Кульчиці-Фест-2016
на Самбірщині - 31 липня 2016 року
     
      31 липня 2016 р. в с. Кульчиці, що на Самбірщині, відбудеться традиційний КУЛЬЧИЦІ-ФЕСТ, присвячений козацькій славі цього села, в якому народилося три Гетьмани українського козацтва.
     У Церкві с.Кульчиці після молебеню (11:00) відбудеться урочистості за участі козаків реєстровців та  делегації козацьких товариств і місцевих жителів.
     У 2013 році від імені Львівського обласного товариства УРК та Галицького Ставропігійського козацтва було вручено високу козацьку відзнаку - ОРДЕН ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ
ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО музею Петра Сагайдачного.
    Цим орденом відзначено велику роботу музею по відновленню козацьких традицій в Україні.
    Цього року силами козаків Прикарпатського МКТ буде організоване  приготування козацької кулеші.

Читати детальніше »

9-06-2016, 09:52
Запрошуємо козаків реєстровців 
взяти участь в урочистостях біля пам'ятника 
ІВАНУ ПІДКОВИ
з приводу роковини страти цього видатного козацького кошового.

      З історичних публікацій нам відомо, що Підкову було страчено за присутності великої кількості народу і османських послів стратили у Львові 16 червня 1578 року за рішенням короля Стефана Баторія на угоду туркам на Ринковій площі. Перед стратою за переказами в останньому слові гетьман сказав:

« Мене привели на смерть, хоч в своєму житті я не звершив нічого такого, за що заслужив би подібний кінець. Я знаю одне: я завжди боровся мужньо як чесний лицар проти ворогів християнства і завжди діяв для добра і користі своєї Батьківщюни, і було у мене єдине бажання — бути їй опорою і захистом…  »
        Оплакуючи козацького ватажка, багато українців Львова вперше відчули всю спорідненість з козаками, а зі слів Івана Підкови зрозуміли, кого він захищав і проти кого воював. Так трагічна історія славного кошового Івана Підкови вперше знову поєднала галичан з наддніпрянцями.
         Діяльність Івана Підкови була однією з найгероїчніших сторінок боротьби українського козацтва проти турецько-татарського поневолення. Водночас вона виразно засвідчила, що козацтво, активно діючи на міжнародній арені, починало усвідомлювати себе самостійною силою, непідвладною польському королеві, шукало шляхи для створення власної незалежної держави.
         Отож закликаємо Козаків прийти до пам'ятника Івану Підкови 16.06.2016 року о 14:00 та вшануємо пам'ять нашого героїчног кошового за українськими корзацькими і християнськими традиціями.
Адреса: площа Івана Підкови.http://lvivtour.com.ua/ua/attractions/36.html#

Наперед дякую! Отаман ЛОКТ УРК    Роман Колодій

9-03-2016, 11:05
І на оновленій землі
  Врага не буде, супостата, 
  А буде син, і буде мати, 
     І будуть люди на землі.
Привітання Генеральної старшини
Львівського обласного козацького товариства УРК
з нагоди 202 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка
 «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим». – Іван Франко

Читати детальніше »

15-10-2015, 09:45
ДОРОГІ БРАТТЯ ТА СЕСТРИ! 
        У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яку українці завжди вважали заступницею і  покровителькою, відзначаються національні свята – День українського козацтва та День  захисника  України!
       Діяльність сучасного Українського Реєстрового Козацтва сьогодні - це пошук ефективних  шляхів  зміцнення духовності i моралі нашого народу, збереження i відродження національних  пам'яток,  формування нового покоління, вихованого на патріотичних традиціях українського  народу,  національної еліти, освіченої в усіх галузях загальнолюдської культури, здатної  позитивно впливати  на духовний стан суспільства.
        Сучасне Українське Реєстрове Козацтво усвідомлює, що справжнє осердя цивілізованого i  національно свідомого суспільства - це сила добра, гуманізму, віри в людину i в її велике  призначення, відродження духовності, історичних та патріотичних традицій нашого народу. У  часи  буремного сьогодення, хочу побажати усім щастя, добробуту й здоров’я, щоб усім нам  стало  наснаги вивести весь український народ із напівзабуття, розбрату до величної нації,  визнаної в  усьому світі. Адже народ, який витворив одну з найдосконаліших армій світу –  козацьку, вже має  право бути великим і насправді самостійним.        
 Прошу Господа, щоб  благословив усіх нас,  наших воїнів-захисників і винагородив нашу плідну  працю на ниві  розвитку Українського  Реєстрового Козацтва та нашої незалежної Держави!
   СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ РЕЄСТРОВОМУ КОЗАЦТВУ!                                                                                                                 Гетьман Анатолій Шевченко         
відео з участю гетьмана - https://www.youtube.com/watch?v=V9LYBVB8D3M

фото-звіт Свята Покрова Пресвятої Богородиці у Львові 14.10.2015р можна тереглянути у фотогалелері цього сайту або виберіть тут http://photo.lvkozatstvo.org.ua/thumbnails.php?album=13

18-06-2015, 13:03
Генеральна старшина ЛОКТ УРК, ЛМКТ УРК,
отамани та козаки міжрайонних козацьких товариств
а також прес-служба УРК - вітають активного діяча козацього руху
 
Заступника отамана ЛОКТ з фінансових питань
полковника 
Швабського Вадима Володимировича

 з Днем народження:

Д/Р п-ка Швабського В.В
Бажаємо в житті радості,  
в справах - мудрості,
в дружбі - вірності,
а в серці - кохання!!