УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Північно-західне МРКТ » Почуйте серцем голос волі

31-08-2012, 21:08

 

Почуйте серцем голос волі

(Або про те, як козаки святкували 21- річчя Батьківщини)

 

 

Святкування Дня незалежності України в Жовкві  продовжувалось і в неділю.

 

В центрі міста розмістили сцену. Тутешні таланти розвеселяли публіку чудовим співом. Обабіч замку розташовувалися курені, де всі бажаючі могли пригоститися смаколиками. Однак найбільше людей було поблизу козацького намету.  Тут всі реєстровці та берегині у  вишиванках. До Жовкви завітала  козацька старшина Львівського обласного товариства Українського Реєстрового Козацтва на чолі із начальником штабу Андрієм Костишином.

       Ще здалеку очі милували чудові квіти, які прикрашали курінь, козацькі знамена, шаблі та булава. Козаки частували своїх гостей запашним кулішем. Візитери з радістю куштували цю старовинну українську страву, бо ж не щодня випадає така нагода. Смакуючи їжею, відвідувачі дивилися показові виступи з бойового гопака. Всі були вражені вправністю та майстерністю парубків, тому підтримували хлопців бурхливими аплодисментами. Саме тому такі прийоми не могли залишити нікого байдужим. Впевнена, що в кожного залишилися яскраві враження від побаченого.

 

Крізь терни до зірок

Мені пощастило поспілкуватися з Сергієм Кузьмою. Він виборов на Всеукраїнських змаганнях із Бойового Гопака (у віковій категорії до 14 років) перше місце.

        Сергію, як вам вдалося перемогти? Який секрет вашого успіху?

        Насправді все не так важко. Важливо регулярно тренуватися, вести здоровий спосіб життя. Як бачите, нічого особливо, тобто ніякого секрету немає. Проте важливо впевнено й цілеспрямовано йти до своєї мети, тоді впевнений, що ви досягнете того, чого хочете. Вважаю, що не менш важливим фактором є щастя. Адже думаю, що мені, крім майстерності, просто пощастило. Адже мій суперник довше займається гопаком, ніж я. До того ж, він старший на рік.

        Цікаво, як ви потрапили в цей спорт?

         Мене привів друг, але тепер він гопаком не займається, а я залишився. Мені це дуже сподобалося. Адже, окрім фізичних вправ, нам читають лекції. Вони  навчають правильно та не конфліктно будувати стосунки в сім’ї, школі, суспільстві. Тобто не головне кожну проблему вирішувати кулаком, варто спробувати змінити світ добрим і розумним словом. Саме це мені подобається.

        Чого ти хочеш досягнути спортуючи? 

        Мрію стати вчителем гопака. Мені це дуже подобається. І здоровий спосіб життя, і філософія, модель  поведінки, принципи, мораль. Мені це близьке. Не думаю, що сучасна молодь повинна мати шкідливі звички. Краще витрачати час на щось корисне й справді потрібне.

        Успіхів вам, вдячна за розмову.

 

Після демонстративних виступів  з гопаку святкування не припинилося. Опісля цього продовжилося частування. Також гості веселилися під мелодійні українські народні пісні.

На жаль, вечоріло, тому довелось завершувати гуляння. Проте впевнена, що кожен поніс із собою додому в душі частинку свята й гордості за козаків, що в наш нелегкий час їм вдалося вдало організувати цей захід.

 

Варто спробувати змінити світ добрим і розумним словом.

Наш коментар:


Незалежність не прийшла до нас легко. Вона коштувала життів мільйонів українців. Завдяки їм сьогодні ми можемо вільно розмовляти українською мовою, читати українські видання. Врешті решт гордо говорити, що ми – українці. Нам вдалося пройти важкий шлях до свободи. Це був тернистий шлях сповнений падінь і поразок, невдач і випробувань. Проте здійснилась мрія всіх українців і тепер ми вільні. У нас  є унікальна можливість самим будувати свою державу, щоб наші діти і внуки могли гордитися нами.

 


 

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.