УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Північно-західне МРКТ » Козацька слава – вічна

15-07-2012, 00:00

Козацька слава – вічна

 

15 липня 2012 року в селі Кам’яна Гора , що на Жовківщині відбулось свято під назвою: «Козацькому роду нема переводу!»

 

   З нетерпінням чекали Кам’яногірці  початку цього дійства. Зібравшись усією громадою села, козаки  та берегині  попрямували до місцевої каплички «Усіх святих» на молебень. Отець Ярослав,  відслуживши молебень,  привітав  присутніх з цим прекрасним козацьким святом. Після Божого благословення учасники дійства вирушили на місцевий стадіон. Розпочали свято ведучі Надяк Г.М. та берегиня УРК Мізерник І.М

      На урочисто прикрашеній  сцені майоріли  прапори, синьо-жовтий стяг нашої держави та малинове знамено реєстрового козацтва. За традицією розпочали з гімну. Свято відбулося  завдяки Сергію Маркіяновичу Савулюку.  Саме тому ведучі висловлювали йому щиру подяку від усієї громади.

       Дівчата  у національних строях  вручали коровай на вишитому рушнику гостям. 

 

     Слово для привітання односельчан надали сільському голові Надії Зінчук. Також з привітаннями до громади звернулись  Олег  Попруженко – генерал-майор УРК та Петро Хлищ – отаман Жовківського районного  товариства УРК. Вони у своїх виступах наголосили на важливій ролі сучасного козацтва у вихованні молоді, збереженні та відновленні традицій українського народу.

      Ведучі у своїх розповідях наголошували, що в селі створено козацький загін та козацьку шкільну республіку. На вірність Богу, українському народу  та реєстровому козацтву  приймали присягу козаки й берегині, джури та лелі. Щороку Кам’яногірські  козаки беруть активну участь у святкуванні Дня Незалежності України у Жовкві.

 

    

Було проведено конкурси на кращу пісню про козаків, найоригінальніший жіночий та чоловічий національний костюм, найгарніше  заплетену косу. Найбільше  до душі слухачів припали пісні у виконанні наймолодшого козака Юрія Шумила «Молодь України» та «Батьків заповіт».  Далі були проведені спортивні змагання між командами козачат, команда « Гетьман» та команда «Козаки», а це була боротьба для сміливих і спритних.  Яскравим видовищем стали показові виступи козаків – гопаківців під керівництвом вчителя Рукопашу Гопак Богдана Голуба. Велику увагу привернули польоти кордових моделей під керівництвом підполковника УРК, заступника отамана Андрія Умрихіна.

      На завершення свята  козак  Микола Жук та берегиня Надія Пилипець запросили присутніх скуштувати козацького кулішу, та печеної картоплі з салом.

 До речі…

    Сьогодні  українцям ватро об’єднатися під одним знаменом заради щасливого майбутнього. Адже якщо не ми, то хто може його змінити. Необхідно шукати міцну опору для боротьби з безладом, який панує сьогодні в Україні. Підтримку слід шукати в амбітних, впевнених, цілеспрямованих людях, які є істинними патріотами Батьківщини. Сергій Савуляк є яскравим прикладом такої особистості. Адже від нього можна чекати підтримки й допомоги.

 Для мільйонів  українців козацтво – це не лише славна сторінка нашої історії, а надія на гідне майбутнє.

Козаки  боролися за рідну землю, виганяючи чужоземних зайд, вправно володіли шаблею і найбільше на світі любили рідний край, волю і пісню

   Будьмо гідними козацької слави. Дай Боже усьому козацтву многая літа до кінця віку. Плекаємо  надію, що подібні заходи у нашому краї набуватимуть дедалі більшої популярності. Бо козаки  завжди були уособленням українства, що базується на відвазі, патріотизмі, жертовності.

Тож слава козацька не вмре, не поляже!

  

 Гості свята:

Олег  Попруженко – генерал-майор УРК, отаман міжрайонного товариства УРК

Петро Хлищ – отаман Жовківського районного  товариства УРК

Василь  Нідзвіцький – отаман Сокальського районного товариства УРК

Андрій Умрихін – заступник  отамана Жовківського районного товариства УРК

Олександр  Вербило – заступник отамана Жовківського районного товариства УРК

Роман  Мрочко – хорунжий Жовківського районного товариства  УРК

Козаки-гопаківці  під керівництвом вчителя Рукопашу Гопака –  Богдана Голуба. 

             Зав. НД с. Кам’яна Гора,  

берегиня, капітан УРК  Надія Шумило.      

 

 

                                                                                                                 

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.