УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Північно-західне МРКТ » Свято Козацької слави у Забір’ї

27-05-2012, 13:41

 

Свято Козацької слави у Забір’ї

 

(Забір'я - село у Жовківському районі Львівської області - http://uk.wikipedia.org/wiki/Забір'я_(Жовківський_район))


Такої кількості учасників народного заходу давно не бачив Жовківський край. В селі Забір’я на вимогу часу відбулися урочисті заходи під назвою Свято Козацької слави. Де почесними гостями були Українські реєстрові козаки Львівського обласного козацького товариства.

У своїй промові перший заступник отамана ЛОКТ УРК- генерал-майор Гаранджа Степан Антонович закликав брати уроки з історії, формувати свою свідомість на правдивих засадах, якими так щедра історія нашого народу. Святкування дня слави українського козацтва є красномовним прикладом для формування національної гідності.

Місцеві та запрошені мистецькі колективи Львівщини створили театралізоване дійство. Під час фестивалю «Козацький слави» відбувся святковий концерт, козацькі розваги створювали справжній стан міцної сили, яка поєднувала історичне минуле з сьогоденням, надавала піднесеного стану присутнім.

Щоб зрозуміти душу українського народу, треба не тільки самому бути причетним до історичних подій в нашій державі, а й підтримувати пам’ять про її героїчне минуле.  Саме цим і займається Українське реєстрове козацтво, поділився враженнями отаман - генерал-майор Попруженко Олег Миколайович.

«Для мене бути на такому заході є пряме слугування нашому народу. Ось чому ми створили це свято, даруємо призи, друковану продукцію, яка прославляє та символізує українське козацтво. До того ж - це Батьківщина мого тата». – такі слова звучали з уст мецената свята Савуляка Сергія Маркіяновича

Кожен народ у світовій спільноті має право на свою незалежність та самостійний розвиток держави. Ми піднялися з колін у 1991 році, заявили про народну волю під час помаранчевих подій і вшановуємо сьогодні свою гідність, пам’ятаючи про героїчну боротьбу наших пращурів.

Такий захід спонукає до роздумів про гідність кожного українця про його Духовність і патріотизм. А приклад такого свята, освічує шлях для порозуміння, незалежно від партій, націй та віросповідань. 

Ми маємо заповіт вітчизняних героїв козацької доби – будувати незалежну демократичну Україну.

photo1  photo02  photo03  photo04  05  06  07

 

Підготував - майор УРК Колодій Р.С.

Світлини - Руслани Чайківської

 

 

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.