УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Північно-західне МРКТ » Ювілей у Великих Мостах

26-05-2015, 22:26

Святкуємо 70-річчя військової частини

на Львівщині

22 травня 2015 року у Великих Мостах військовослужбовці-кінологи відзначали ювілей.

 

70 років з дня створення Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України, який сьогодні очолює полковник Валерій Мошора. За роки своєї діяльності військова частина підготувала та випустила у світ десятки тисяч професійних кінологів і їх четвероногих помічників.  Вони на відмінно виконують свої обов’язки у багатьох місцях несення служби  не лише нашої держави, але й за кордоном. З початком Антитерористичної операції на сході України у кінологічному центрі проходять  підготовку та бойове злагодження багато прикордонних підрозділів. Навчання проводять висококласні фахівці з великим досвідом роботи. Прикордонники із собаками на Сході України проводять перевірки транспортних засобів та громадян на наявність незаконної зброї, вибухових та наркотичних засобів.

На свято  завітало багато гостей. Це представники обласної, районної та місцевої влади. Привітати своїх друзів прикордонників приїхали козаки-реєстровці: отаман Львівського обласного козацького товариства Українського Реєстрового Козацтва Андрій Костишин та отаман Північно-Західного міжрайонного козацького товариства Олег Попруженко. Також на це дійство завітали і місцеві козаки: отаман Сокальського районного козацького товариства Українського Реєстрового Козацтва Василь Нідзвіцький, заступник районного отамана Михайло Годісь, начальник районного штабу Петро Моргунов, який також є прикордонником і проходив службу у цій військовій частині, отаман Червоноградського міського козацького товариства Українського Реєстрового Козацтва Мирон Човага та інші козаки.

Свято розпочалося з шикування прикордонників та гостей на плацу. Урочисто співали  гімн України, поклавши руку на серце. У гостей зринали сльози на обличчях, коли вони дивилися на мужніх військовослужбовців. Шквал вітру розвівав знамена, барабанив дощ, та жодні погодні «сюрпризи» не змогли зіпсувати святковий настрій. Звучали виступи та привітання. Потім публіку пожвавив гучний та могутній постріл козацької гармати. Згодом усі присутні пішли на стадіон кінологічного центру, де проходили показові виступи зі своїми вихованцями. Там також оглянули автомобільний транспорт, який є на озброєнні  у прикордонників. До уваги відвідувачів представили зразки стрілецької зброї.

Піднесені та сповнені ентузіазму,  всі рушили у міський  Народний дім. Там було зачитано різні накази та розпорядження на нагородження та заохочення прикордонників і працівників кінологічного центру. Вручено грамоти, подяки та подарунки. З привітальним словом від реєстрового козацтва виступив отаман Львівського обласного козацького товариства УРК  Андрій Костишин. Він привітав всіх присутніх із святом, зазначив, що пишається тим, що УРК тісно співпрацюємо з прикордонниками Кінологічного центру і вручив командиру Валерію Мороші грамоту УРК та великий гобелен з образом святого Миколая-Чудотворця. 

         Прикордонники для своїх гостей організували зворушливий  концерт, родзинкою якого став ансамбль пісні й танцю Державної прикордонної служби України. У їхньому виконанні звучали патріотичні та ліричні  пісні. Глядачі з великим задоволенням дивилися  виступи танцювального колективу. Всі були дуже задоволені дійством, яке відбулося.

         За словами отамана Північно-Західного міжрайонного козацького товариства Олега Попруженка, у начальника Кінологічного центру Валерія Мороші, як завжди, все на найвищому рівні. Ми можемо пишатися такими командирами як він.

Оля Попруженко

Тест публікації та світлини у доданому документі 70.pdf [3.09 Mb] (cкачувань: 27) 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.