УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Північно-західне МРКТ » Козаки Камянка-Бузька

9-02-2013, 00:33

Реєстрові козаки ЛОКТ презентували освітянські ініціативі в Кам’янко-Бузькому регіоні

Козаки ЛОКТ в Кам’янка-Бузькому регіоні представили нового отамана, представника Українського реєстрового козацтва, майора Роханського Володимира Михайловича.

     На запрошення відділу освіти Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації до м. Кам’янка-Бузька прибули представники Українського реєстрового козацтва у складі: Отамана ЛОКТ генерала армії Павлечка Василя Осиповича, начальника відділу інформаційної безпеки ЛОКТ УРК підполковника, доцента кафедри Телекомунікацій Львівської політехніки Колодія Романа Степановича, президента Львівського міського осередку «Української федерації хортингу» майора УРК Роханського Володимира Михайловича, а також директора Інтелектуального навчально-наукового центру професійно-кар’єрної орієнтації Національного університету «Львівська політехніка» доцента Захар’яша Олександра Сергійовича, які ознайомили присутніх із напрямками своєї роботи.

     30 січня 2013 року у ЦТДЮ м. Кам’янка-Бузька методист відділу освіти Юлія Семків провела інформаційно-методичну нараду заступників директорів з виховної роботи щодо підведення підсумків проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу „Класний керівник року”. Були представлені презентації кращих конкурсантів загальноосвітніх навчальних закладів району.

     Особливістю цієї інформаційно-методичної наради була зустріч з представниками Українського реєстрового козацтва, які виступили з оригінальними освітянськими та оздоровчо-спортивними ініціативами.

     Освітянські ініціативи презентував Олександр Захар’яш, що зазначив: «Проблема, яку сьогодні розглядаємо, є надзвичайно важливою, а точніше кажучи, – стратегічною, як для держави загалом, так і для кожного з нас, представників наукових та освітніх закладів й установ. І це - не прояв романтизму доповідача чи настроєвий пафос. Ми всі, що тут присутні, відповідальні за створення та підтримку патріотичного духу, духу «культу науки» в нашому суспільстві. Бо ж суспільство, яке не плекає у своїх молодих громадян культу науки, добровільно відмовляється від участі в елітарних цивілізаційних проектах та процесах і виховує расу обслуговуючого персоналу для інших держав. Це, на жаль, сумно і небезпечно». Також на його думку: «Головними завданнями є реалізація державної політики у сфері позашкільної освіти; виявлення, розвиток і підтримка обдарованої молоді, стимулювання її творчого потенціалу, розвиток наукової та дослідницько-експериментальної діяльності вихованців (учнів, слухачів); створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб учнівської молоді в позашкільній освіті, організації її оздоровлення, дозвілля і відпочинку; задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їхніх інтересів і здібностей; формування в учнів, слухачів національної самосвідомості, активної громадянської позиції, надання загальноосвітнім навчальним закладам методичної допомоги з питань роботи з обдарованою молоддю; просвітницька діяльність»

     Володимир Роханський виразив свою стурбованість, щодо проведення дозвілля шкільної молоді поза стінами навчальних закладів та засилля неконтрольованого подекуди насильницького впливу Інтернет-ресурсів на формування свідомості молодих громадян та їх фізичний розвиток. 

     Новий Отаман запропонував програму мотивації здорового способу життя для учнів загальноосвітніх навчальних закладів через секції бойового українського гопака, створення козацьких оздоровчих таборів із спортивно-туристичним спрямуванням.

     До дискусії долучився Василь Павлечко, який поручився за молодого козака Василя Роханського, вказавши на його вміння працювати з молодим підростаючим поколінням.

     Також Отаман ЛОКТ УРК презентував і передав для використання у навчанні шкільної молоді монографію Гетьмана УРК Анатолія Івановича Шевченко «Христос», яка є рекомендована кафедрою релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як навчальний посібник у навчальних закладах.

     Василь Павлечко розповів присутнім про необхідність посилення впливу Українського Реєстрового Козацтва на процес духовного відродження народу України, активними діями прискорити усвідомлення народом України своєї національної ідеї, об’єднання і консолідація зусиль задля утвердження України, як могутньої європейської держави, заснованої на найкращих козацьких демократичних традиціях.

     У своєму звернені до заступників директорів з виховної роботи Роман Колодій звернув увагу присутніх на велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та його внесок у сучасний процес державотворення, відродження духовності та патріотизму. Девізом сучасних козаків-реєстровців є: "До міцної держави та добробуту народу України – через духовність і патріотизм кожної людини". «Саме через таких, як ми з Вами, освітян козацький дух повинен бути донесений до молодої людини та утвердити її віру в свою національну гідність». Також Р.Колодій вказав на необхідність допомогти молодій людині вибрати майбутню професію, що допоможе їй стати конкурентоздатною особою на ринку праці та збудувати своє незалежне майбутнє: «Тому ми тут, щоб презентувати свої освітянські проекти, та чекаємо від Вас зворотньої реакції».

     Далі козаки відповіли на поставлені запитання та подякували за увагу.

      В цей день Отаман ЛОКТ УРК Василь Павлечко представив нового отамана Василя Роханського міському голові м. Кам’янка-Бузька Омеляну Олегу Ярославовичу, який позитивно відгукнувся на спортивно-оздоровчі ініціативи молодого Отамана, та пообіцяв своє сприяння розвитку козацького руху у ввіреному йому місті. 

      Не оминули Реєстрові козаки і райдержадміністрацію, де були тепло прийняті його головою Замулою Петром Олександровичем. Петро Олександрович теж обіцяв сприяння у розвитку освітянських та спортивно-оздоровчих ініціатив козаків та Львівської політехніки у Кам’янка-Бузькому регіоні, які викладені вище у тексті цього повідомлення та подані у письмовій формі.

Повідомлення склав Р.Колодій

Козаки Камянка-БузькаКозаки Камянка-БузькаКозаки Камянка-БузькаКозаки Камянка-Бузька

 

 

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.