УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Північно-західне МРКТ » Кожна країна має своїх чемпіонів

5-12-2012, 08:30

  Ольга Попруженко

Жертвувати славою заради батьківщини

 

 

    Сьогодні нечасто доводиться зустріти людину, котра віддано працює на благо батьківщини. На нашому шляху трапився саме такий чоловік – Андрій Умрихін – полковник Українського Реєстрового Козацтва, тренер та майстер спорту із авіамодельного спорту. Нам пощастило з ним поспілкуватися.

       Скільки часу ви займаєтесь авіамодельним спортом?

       Уже 40 років. Коли мені було 5 років мій старший брат привів мене на авіамодельний гурток. (Ця секція була при школі, у якій я потім навчався.) Замість дитячого садочку, я ходив туди.

       Нещодавно ви потрапили в Книгу рекордів України. В чому полягає ваше досягнення?

       Нами було проведено  сходження на гору Говерла, яка є найвищою вершиною  в Україні. І там ми вперше в історії  здійснили  «Повітряний бій». А також  суть в тому, що на великій висоті є обмежена кількість кисню, тому двигуни мають ліміт в роботі під час максимальної швидкості кручення крил авіамоделі. Це 3200 обертів\хв. Щоб двигун довше працював необхідно додати певні хімічні речовини до пального. Завдяки практичним навичкам, знанням з хімії, фізики, аеродинаміки, мені вдалося вдосконалити пальне двигуна, зробити тривалішою його роботу, додаючи хімічні домішки власного виробництва.

       Вам доводиться поєднувати і педагогічні навики, і спортивні у своїй роботі. Чи це не стомлює?

       Робота не втомлює. Я змучився бути спортсменом, бо вже не ті фізичні властивості, що були раніше. В нашому спорті варто лише подумати, а тіло повинно все швидко та якісно зробити. Саме це не дає змоги постійно бути на висоті, бути чемпіоном. Крім того, є кому передавати свої вміння, знання. Є ті люди, які достойні бути новими чемпіонами.

       У вас чимало досягнень. Чи не було пропозицій роботи закордоном?

       Вікно в світ відчинене, та кожна країна має своїх чемпіонів. Деякий час я працював тренером у Польщі. Тобто пропозиція є, лише нема можливості. Якби не батьки, сім’я, родичі, то я вже давно працював би не в Україні. Однак не все ще в світі продається. В нас одна з найкращих шкіл повітряного бою. Думаю, що необхідно вивчити своїх, а не бігати по світу, мов таргани. Важливе місце посідає патріотизм і звичаї. Бо традиції та історія не вмирають. Європейці здавна вважають нас хорошими спеціалістами повітряного бою. Це ж про щось свідчить.

       Щодо традицій, то як ви особисто їх популяризуєте?

       Я є активним членом  Українського Реєстрового Козацтва, і допомагаю розвивати на Львівщині українські бойові мистецтва, беру участь у показових виступах, бо думаю, що лише таким чином можна привабити тих, кому це подобається. Коренем власне українських бойових мистецтв є Бойовий Гопак. Ще пропагуємо Рукопаш Гопак і  Хортинг.  Всі вони  відображають дух українського козацтва і поєднуються із сучасними бойовими елементами.

       Чи задоволені ви своїми досягненнями?

       Так , звісно. Я мрію, щоб мої діти мене перевершили, проте зараз ще не бачу в них особливого потягу до авіамоделювання. Та не буду випереджати події, бо на все свій час. До речі, моя донька  Кароліна (їй 10 років) отримала перше місце в обласних змаганнях із повітряного бою. Крім того, вона захоплюється співом, тож нехай робить те, що більше подобається. Я задоволений плодами своєї праці, це стосовно спорту. До того ж я маю можливість виховати нового чемпіона.

       15 грудня у вас День народження, тому щиро вас вітаємо із 45-и  річчям , зичимо всього найкращого, міцного здоровя, щасливої долі, здійснення мрій! Дякуємо за розмову.

 

 

Коментарі до новини (2)
Пише користувач chaykivskyy (5 грудня 2012 18:50):

Львівське міське КТ і я особисто щиро вітає з днем народження і бажає здійснення всіх мрій.

Пише користувач RKolodij (6 грудня 2012 09:46):

Прес служба МКТ та  ЛОКТ УРК щиро вдячна нашій постіні дописувачці Ользі Попруженко за наповнення нашого сайту цікавими статтями та популяризацію козацьких справ. 

Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.