УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Львівське МКТ » у Великих Мостах лунало козацьке слово та гармата

21-07-2013, 17:59
На день міста  у Великих Мостах лунало козацьке слово та гармата

21 липня на Львівщині відбулися урочистості з нагоди Дня міста Великі Мости. Розпочалися вони із Богослужінь у храмах міста. На урочистому віче Великомостівчан привітали Святі отці зареєстрованих у місті релігійних конфесій, депутати Львівської обласної ради, міський голова Ярослав Ройко та Українське Реєстрове Козацтво.

Від імені козаків привітальне слово мав Отаман ЛМКТ ВГО УРК генерал-майор Тарас Чайківський та Отаман Північно-західного міжрайонного козацького товариства УРК  генерал-майор Олег Попруженко, які вручили козацьку грамоту міському голові та зачитали накази по ЛОКТ ВГО УРК.

 В ході урочистостей Отамани та козацька старшина Сокальського РКТ ВГО УРК організували публічний прийом присяги з посвятою святих отців, жителів міста, що виявили бажання приєднатися до славної родини козаків-реєстровців, а брати козаки з Червонограда - подали залп із козацької гармати.

По завершенню урочистостей козаки оглянули виставку історичних світлин міста, проводили дискусії з місцевими жителями та вручали перехожим та активістам міста козацький часопис «Україна козацька».

День міста святковим концертом, забавами та феєрверком.

 

у Великих Мостах лунало козацьке слово та гармата у Великих Мостах лунало козацьке слово та гармата у Великих Мостах лунало козацьке слово та гармата
у Великих Мостах лунало козацьке слово та гармата у Великих Мостах лунало козацьке слово та гармата 
преслужба Львівського МКТ УРК

 

Коментарі до новини (1)
Пише користувач RKolodij (25 липня 2013 12:12):
День народження міста Перша згадка про Великі Мости – 1472 р. Так стверджують польські історики, хоча українські археологи знайшли тут стоянку бронзового віку. Колись Великі Мости славилися на всю Польщу, бо тут розташовувалася відома державна школа поліції. Сказати, що від неї нічого не залишилося – збрехати. Адже кінологічну школу, яка й дотепер тут працює вважають чи не найкращою й найбільшою в Україні. У неділю 21 липня представники Українського Реєстрового Козацтва завітали у Великі Мости, що на Львівщині, з нагоди Дня міста. Адже цьому населеному пункту більше 500 років. Отже, козаків тут всі радо вітали. Вони взяли участь в урочистому відкритті свята. Подія відбувалася на центральній площі поруч із пам’ятником Степанові Бандері. Спочатку мешканців та гостей привітав господар Великих Мостів, міський голова Ярослав Ройко. У зверненні до громадян він зазначив, що місцева влада робитиме все, аби реально покращити життя людей. Після цього місто благословили все чесні отці з тутешніх церков. До речі, тут є храм Благовіщення пресвятої Богородиці. Люди вірять, що Божа Матір захищає їх від усяких нещасть та опікується містом і його жителями. Ще вітальні слова мали місцеві депутати, меценати і звісно не оминули увагою цю подію козаки. Від їх імені з привітальним словом звернувся отаман Львівського міського козацького товариства, генерал – майор УРК Тарас Чайківський. Він щиро та від усієї душі привітав Великі Мости з днем народження. Крім того, відбулося поповнення козацьких лав. Всі гості свята з цікавістю споглядали за цим обрядом. Після його закінчення радо вітали нових реєстровців. Оля Попруженко
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.