УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Львівське МКТ » День Гімну

10-03-2013, 21:00

                  День гімну відзначили у Львові масовим виконанням «Ще не вмерла України» на площі Ринок та біля пам`ятника Тараса Шевченка. 

      Громадські організації та небайдужі мешканці разом заспівали Гімн України.  Виконати гімн прийшли представники молодіжних організацій їх підтримали козацькі організації та МКТ УРК. Загалом участь взяло близько 2 тис людей.

День Гімну

День Гімну

День Гімну.

      Річ у тім, що 148 років тому, 1865-го, в місті Перемишлі на вечорницях, присвячених пам’яті Тараса Шевченка, вперше виконали пісню, яка згодом стала спершу національним, а потім і державним гімном України. Причому у Львові цієї неділі виконували повну версію гімну, адже 2003 року Верховна Рада затвердила як державний гімн скорочений текст «Ще не вмерла Україна».
     Організатором цієї акції стала низка громадських організацій спільно з міською радою, однак недільний захід був лише кроком до вшанування і самого гімну, і його авторів. Уже 2015 року ми святкуватимемо 200-річчя від дня народження автора музики отця Михайла Вербицького та 150 років першого публічного виконання гімну. 

Коментарі до новини (1)
Пише користувач RKolodij (13 березня 2013 15:41):
Боже великий, нам єдність подай....
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.