УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Структура » Прикордонне МРКТ » Козаки ЛОКТ взяли участь у "Йорданському святкуванні"

19-01-2013, 20:36

 Роман Колодій
Козаки ЛОКТ співорганізатори святкувань "Йорданського Богоявлення"
Хрищається Христос в ріці Йордані!
Маєш святість на небі - дай над водами….

Сьогодні настав час відродження любові до рідного краю, до людини як Божого
творіння у всій її динамічній масштабності: від материнської, національної до всенародної, загальнолюдської…
(Отаман ЛОКТ генерал армії Павлечко В. О.)

         

       На запрошення Адмінистрації Яворівського НПП та отамана Яворівського РКТ, генерал-майора УРК Біляк М.В. від Львіського обласного козацького товариства для участі у Йорданському святкуванні прибули: Отаман Львівського обласного козацького товариства (ЛОКТ) генерал армії  Василь Павлечко, отаман ЛМКТ генерал-майор Тарас Чайківський, начальник штабу ЛОКТ підполковник Андрій  Костишин, начальник служби інформаційного забезпечення Роман Колодій та керівник прес-служби ЛОКТ УРК Данило Колодій        На території Яворівського національного природного парку на вимогу часу уже 5-тий раз поблизу села Верещиця проведено «Йорданське святкування» де відновлено таку цікаву програму святкувань, як освячення води; різдвяні коядки та пісні; купання в ополонці; фестиваль вертепів; конкурс "Насмачніший пампушок", яка покликана допомогти утвердити віру в святого духа та об’єднати українців всіх конфесій в усвідомлені того, що вони всі хрещені, а значить попали під опіку господню, у всіх його проявах, що є на землі. Подія небуденна і вельми приємна, адже подія відбувалась на території міжнародного біосферного резервату «Розточчя», утворення якого було проголошено рішенням ЮНЕСКО 29 червня 2010р у німецькому місті Дрездені.

    У цьому масовому заході взяло участь майже 5-ть тисяч осіб. У освяченій священиками різних конфесій воді прийняли купіль близько тисячі осіб, із них понад 100 дітей. Із захопленням пірнали в ополонку не тільки місцеві мешканці, а й гості з Черкащини, Волині, Київщини і навіть із Москви. Свою загартованість демонстрували і представники місцевої влади, різного рівня депутати.

    На думку директора Яворівського національного природного парку, заслуженого природоохоронця України Михайла Біляка на додаток генерал-майора УРК: «Свято Йордану стає все більш популярнішим і фактично перетворилось у масове дійство паломників. Тому тут вирішено облаштувати Козацьку капличку.

    В ході дійства козаки ЛОКТ брали участь у святій літургії з освячення води, водних процедурах, колядували з братами козаками інших громадських організацій, вітали керівництво обласної ради, водили пісенний хоровод прославляючи христа. Наступні світлини наглядно представлять дійство:

     

 Світлив лейтинат ЛОКТ УРК Данило Колодій
Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.