УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Покрова 2018

19-10-2018, 20:33
ЗАХОДИ УКРАЇНСЬКОГО РЕЄСТРОВОГО КОЗАЦТВА ЛЬВІВЩИНИ З ВІДЗНАЧЕННЯ СВЯТА ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, ВШАНУВАННЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ ТА ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
14 жовтня 2018 р. Львів - Жовква
Покрова 2018Покрова 2018Сьогоднішне свято полягає у її всемогутній опіці Присвятної Богородиці і покрові над усім нашим народом. Відтак, Козаки реєстровці Львівського обласного КТ УРК провели ряд заходів на вшанування свята Покрови Пресвятої Богородиці....
У Львові вперше за роки Незалежності пройшла колона молодих козаків очолена засновником школи бойового гопака Володимиром Пилатом та за участі козацьких організацій Львівщини. Організатором козацької колони виступили козацька організація УРК, Міжнародна федерація бойового гопака, козацька організація Львівського Торговельно-економічного університету та ще 9-ти козацьких організацій, що обули озвучені з трибуни параду.
Позатим козаки реєстровці провели заходи також у славному місті Жовква – в малій батьківщині Богдана Хмельницького, вшановуючи його пам'ять.
В межах заходів присвячених святкуванню було проведено:
- ознайомлення з історико-культурною спадщиною Жовківського краю, зокрема: участь у богослужінні у церкві Святої Трійці (1720 р.) та отримано благословення від настоятеля церкви о. Василія м. Жовква, а також проведено знайомство з древньою сакральною спадщиною Жовківщини, дерев’яною церквою святого Архистратига Михаїла – провадив знайомство - о. Степан, що є однією з найдавніших пам’яток дерев’яної архітектури в Україні побудовану у 1508 р. Церкву перенесено туди з давнього літописного городища Щекотин;
- Всеукраїнську науково-історичну конференцію «Козаки – захисники Вітчизни» у приміщенні Жовківського замку =Гетьманський зал= за участю очільників місцевої влади – це вітальне слово від заступника голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець, козаків ЛОКТ та Північно-західного міжрайонного козацького товариства УРК і науковців Київа, Львова, Дрогодича, Ів.-Франківська, Жовкви.
(У конференції взяли участь: Огірко Ігор Васильович проф. д.ф-м.н. Українська Академія Друкарства, м. Львів, Огірко Олег Васильович проф. Інституту Східної Європи, професор, директор Інституту Східної Європи Ідзьо Віктор Святославович, Заяць Андрій Євгенович, доцент Університету ім. Ів. Франка, Заяць Орест Андрійович к.і.н інституту Української археографії та джерелознавства, м. Київ, Кубай Михайло Володимирович заступник директора ДІАЗУ, м Жовква, голова Всеукраїнського історично-краєзнавчого товариства «Літопис» – Мелех Роман Богданович, заступник Гетьмана УРК, Академік, голова президії Дрогобицької райради Українського товариства охорони природи, Саратовський Володимир Вікторович, м. Дрогобич. Також участь у конференції взяли місцеві жителі: підприємці Зіновій та Роман Денис, Завада Ігор Антонович, Зіновій Яворівський - депутат Жовківської р-н ради. Козаки представники ГО КТ Українське козацтво «Прикарпатська Січ», гості та місцеві жителі);
- Завершено перебування учасників святкувань Покрови - неформальним спілкуванням за смачним козацьки кулішем, приготовленим козаками УРК Жовківщини.
Дякую всім козакам, науковцям, депутатам, окремо департаменту внутрішньої інформаційної політики при ЛОДА і голові ЛОДА за наданий транспорт, підприємцям та гостям, що долучилися до наших заході. 
З вірою в Бога, припадаючи під покров Присвятної Богородиці, в роботі зі створення вільної і сильної незалежної держави України - бажаю всім: здоров’я, миру та успіху.
Слава БОГУ! Слава Україні! Слава Українському Козацтву!
СЛАВА! СЛАВА!СЛАВА!
Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.