УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Лука Павлюк п-к УРК

7-08-2015, 22:34
Жовківщина зустрічає велотуристів з усієї Європи
     Лука Павлюк п-к УРКБезліч екскурсійних груп, величезна кількість велосипедистів, ватри та велопрогулянки приємно змінили життя мешканців Жовкви. Адже саме тут, неподалік серця Галичини – Львова, відбувся одинадцятий Європейський Тиждень Велосипедного Туризму під егідою UECT. Вперше в своїй історії цей форум перетнув кордон Євросоюзу і дав можливість велотуристам з країн ЄС та інших куточків світу відкрити для себе Україну. Ініціатором проведення цього масштабного свята велотуризму та головним організатором став Лука Павлюк, підполковник Українського Реєстрового Козацтва, заступник отамана Жовківського районного козацького товариства УРК. 
     Лука Павлюк п-к УРКЗ 13 по18 липня у Жовкву приїхали велотуристи з 11 Європейських країн, в тому числі з Німеччини, Франції, Англії, Польщі, Бельгії, Нідерландів, Грузії, Ізраїлю, Португалії, Люксембургу, Швеції, Австрії.
    Велотуристів люб'язно зустрічали жителі сіл через які вони переїжджали, а в деяких влаштували смачні колоритні частування. Веломаршрути подолали більше як 200 поціновувачів цього спорту, найменшому велолюбителю 6 років, найстаршому - 70.
    Велосипедисти стартували з центру Жовкви. Найперше вони зупинилися у селі Глинськ. Цікаво, що учасників веломаршруту зустрічала вся інтелігенція села, пригощаючи їх пампушками та узваром. Зустрічаючи гостей, голова сільської ради Ольга Тенета, з подивом зауважила, що за останні роки найприємнішим сюрпризом для глинчан стали сьогоднішні велотуристи, які дякували їм за гостину різними мовами.
     Лука Павлюк п-к УРКЗ Глинська велотуристи продовжили маршрут до Крехівського монастиря. Згодом вони розділилися на групи та обрали ті маршрути, які їм до снаги. Одні поїхали по маршруту Дубровиця – Брюховичі – Гряда – Зашків – Костеїв- Мокротин – Жовква (загалом – 25 км). Інші – І.Франкове - Страдч (Яворівський район) – Ясниська – Брюховичі – Гряда – Зашків – Костеїв – Мокротин – Жовква (загалом – 79 км) , треті – І.Франкове – Лелехівка – Верещиця – Страдч – Ясницька – Брюховичі – Гряда – Зашків – Костеїв – Мокротин –Жовква (загалом – 131 км). Також можна було подолати й 25 км маршрут Жовква – Глинське – Нова Скварява – Мокротин – Жовква.
    Потомлені, але щасливі велотуристи повернулися до Жовкви, де на них вже чекала смачна вечеря та розважальна програма. Велошляхи проходили сільською місцевістю, дорогами з неінтенсивним автомобільним рухом, без суттєвих перепадів висоти. І хоч стан деяких доріг не викликає захоплення, велотуристи ділилися лише приємними враженнями. Найбільше їм припала до душі не просто велоподорож, а ті екскурсії, частування та спілкування з гостинними українцями. Адже ці мандрівники вперше у своєму житті скуштували українського борщу з пампухами, почули українську пісню, тамували подих, зачудовано дивлячись на колоритний гопак.
    Велотуристи завітали у дітище головного організатора велотижня Луки Павлюка – дитячий спортивно-оздоровчий табір «Росинку». Там Лука Петрович організував справжній козацький обід та налаштував гостей на неформальне спілкування.
    На закриття Європейського Тижня Велосипедного Туризму до районного Народного дому з'їхалося понад 300 велосипедистів.
    Лука Павлюк п-к УРК Учасники Євровелотижня спільно з державними керівниками всіх рівнів, які організували цей захід, зібралися для підведення підсумків та нагородження найбільш витривалих велотуристів.
    Для привітального слова приїхав спеціально з Києва Уповноважений посол України, президент Федерації спортивного туризму України (ФСТУ) Валерій Цибух. Також перед учасниками виступили: Президент клубу Велосипедного Туризму (UECT) Європейського Союзу П’єр Розе, член Польського туристично-краєзнавчого товариства Міхал Рачинський та місцеві чиновники. Знаменитий Міхал Рачинскі, 75-річний велотурист, представник UECT з Польщі наголосив: "Я в багатьох країнах їздив на ровері, брав участь у всіх Євротижнях, але такої гостинності місцевих мешканців, які пригощали рибною юшкою, борщем, ковбасами і пампушками, не було у жодній країні. Сердечно вдячний організаторам культурних програм, виступів і концертів, особливо вечірніх дискотек у Народному домі. Приємно вражений багатьма пам'ятками, о головне - багатством дерев'яних церков. І якби не було цих культурних імпрез, все інше не мало б ніякого забарвлення".
    Велосипедист Віталій із Вінниці зауважив: "На Жовківщину приїхав вперше, але вражень зібрав стільки, що хочу сюди повернутися. Був у багатьох країнах та ніхто нас не вгощав і не співав нам таких чудових пісень. Аж не віриться, що у вашому невеликому краю є так багато співучих людей. Особливо мені сподобалися вишиванки, в які вбираються ваші люди".
     Лука Павлюк п-к УРКОкрім популяризації велосипедного туризму та призвичаєння до здорового способу життя, організатори ХІ Європейського тижня велосипедного туризму дали можливість жовківчанам поспілкуватися з іноземними туристами, зрозуміти їх стиль життя (60-70 років громадянам Франції, Польщі, які прибули на Євротиждень – чималий вік як для туристів!), а гостям, в свою чергу, відкрити для себе безпечну і гостинну Україну, ознайомитись з найвизначнішими пам'ятками культури, чудовим ландшафтом Розточчя, скуштувати страв національної кухні, вивчити звичаї та побут місцевого населення. Сьогодні також організатори з України передали естафету французькому місту Ош, яку прийняла мер міста, що приїхала в Україну спеціально для цієї події, і яка, до речі, брала участь у вело маршрутах Жовківщиною.
Оля Попруженко.
Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...