УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » національно-патріотичний фестиваль «Зашків — земля героїв

25-06-2015, 21:17
Пам'ять народу
     Українська земля багата на героїв, одним з них був Євген Коновалець. За своє коротке, однак бурхливе життя, він зумів багато зробити для України. Був полковником Армії УНР, командантом УВО, головою Проводу українських націоналістів, першим очільником ОУН. Смерть підступно спіткала його закордоном, у Роттердамі, 23 травня 1938 року.  
     Нещодавно 12-14 червня у с. Зашків, що на Жовківщині, відбувся молодіжний фестиваль «Зашків – земля героїв», приурочений річниці з дня народження Євгена Коновальця. Організатори цього дійства запропонували усім зацікавленим відвідати вечір пам'яті Скрябіна, запалити ватру та поспівати рекрутських пісень. Поціновувачі активного способу життя мали нагоду взяти участь у спортивних змаганнях та велопробігу, який стартував від пам’ятника Степана Бандери у Львові до фестивального поля Зашкова. Гості не могли оминути увагою актуальну на сьогодні презентацію Академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного та Львівського бронетанкового заводу «Територія сили». Військові підготували справжню школу виживання та тренінг з домедичної допомоги. Цьогоріч на фестивалі гостей частували старовинною українською стравою – кулішем. Богослужіння та спільна молитва за всіх полеглих Героїв, за мир в Україні стали духовним дороговказом для гостей фестивалю.  
     Козаки Українського Реєстрового Козацтва також долучилися до відзначення знаменної дати – дня народження героя України Євгена Коновальця. Його маленькою Батьківщиною стало село Зашків.  
     На запрошення отамана Північно-Західного КТ УРК Олега Попруженка до садиби поводиря української армії завітали члени ради Львівської обласної організації УРК Тарас Чайківський, Михайло Секела, Мирослав Тарнавський, Роман Колодій. Також були присутні отамани та козаки Жовківського, Сокальського і Червоноградського козацьких товариств Василь Нідзвіцький, Мирон Човага, Михайло Годісь, Петро Хлищ, Ярослав Ребець та інші. Реєстровці відвідали садибу і поклали квіти до пам’ятника герою. А далі долучилися до урочистостей на фестивальному полі, де лунали постріли козацької гармати.  
      Атмосфера свята була пронизана патріотизмом. Особливе зацікавлення у присутніх викликали покази бойового злагодження військових, стрілецька зброя та бронеавтомобіль.  
Оля Попруженко
Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.