УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Козаки чи потрібен закон про КОЗАЦТВО

24-06-2014, 21:50

Проект
Звернення

Ми, козаки Львівського обласного козацького товариства Всеукраїнської громадської організації "Українське Реєстрове Козацтво”, що керується Статутом ВГО УРК, метою діяльності якого є сприяння розбудові України як суверенної, самостійної та незалежної, демократичної та правової держави, з козацькою моделлю демократії, яка гармонійно поєднує вольності і свободи людини з дисципліною та порядком у державі, звертаємось до Вас з листом про підтримку проекту Закону України "Про козацтво України”.

Реєстрове козацтво в Україні виникло ще в 1572 р. як збройне формування для захисту (цивілізованого європейського світу) кордону від кочівників та для забезпечення правопорядку на ввіреній території. Згодом реєстрове козацтво з його сформованою організаційно-територіальною структурою стало основою державотворчого процесу Війська Запорозького. Ефективність військових козацьких формувань підтвердужвалася у збройних конфліктах впродовж XVI–ХХ ст.

В умовах небезпеки для територіальної цілісності України, загрози її державному суверенітетові, провокування силового сценарію та дестабілізації ситуації в країні, порушення її миру і спокою виникла необхідність на основі козацьких громадських організацій створити за європейською моделлю потужне добровільне козацьке формування (добровільне об’єднання громадян) для задоволення та захисту духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій, здатне виконувати службово-бойові завдання, в тому числі правоохоронні функції, як в умовах мирного часу, так і в умовах запровадження правового режиму надзвичайного та/або воєнного стану.

В сьогоденні тісно переплелися старі і нові протиріччя державотворчих процесів, що посилюють кризові тенденції в громадських козацьких організаціях України. Відсутність кардинального підходу до вирішення назрілих проблем, ще більше загострює протиріччя у відносинах між керівництвом і членами козацьких організацій, що підвищує напруженість в середовищі козацьких товариств. Це знижує рівень морального духу, що приводить до суперечностей серед козаків та породжує питання доцільності перебування в лавах Українських козаків.

У такій ситуації розв’язання проблеми лежить у площині Формування Громадянського Суспільства на основі системи громадянського самоврядування. Тому, ми вважаємо правильною ініціативу проведення обговорення та на винесення для голосування у Верховній Раді України проекту Закону України "Про козацтво України”.

Метою прийняття зазначеного проекту Закону України "Про Козацтво України” є законодавче врегулювання правових основ організації і діяльності козацьких товариств на території України, їх загальної структури, функцій та повноважень, системи управління, гарантій правового і соціального забезпечення особового складу, а також порядку фінансування, матеріально-технічного забезпечення та контролю за його службово-бойовою діяльністю.

Законом України «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» закріплено, що народні депутати України відповідно до Конституції і законів України здійснюють право законодавчої ініціативи щодо правового регулювання проблем національної безпеки і оборони, правоохоронної діяльності. Події останніх днів яскраво показали занепад Збройних Сил України та неспроможність держави самостійно забезпечити оборону від зовнішнього в межах ресурсів, що є в її розпорядженні. Саме тому, надзвичайно важливим в даний час є необхідність залучення цивільного населення до оборони України.

Унікальність Реєстрового козацтва України полягає в тому, що воно виконуватиме службово-бойові завдання в інтересах громадян, суспільства і держави в умовах мирного часу, за надзвичайних ситуацій, а також бере участь у забезпеченні територіальної оборони України, захисті її суверенітету і територіальної цілісності, безпеки прикордонного простору, державної незалежності і національних інтересів у разі  загрози конфлікту чи нападу.

У запропонованому до розгляду законопроекті враховані положення Конституції України та законодавства.

Враховуючи все вище згадане треба розуміти, що у лавах Козаків можуть перебувати члени різних політичних поглядів, але спільним для них є ідеологія українського козацтва, реальне прагнення відновлення та розвитку козацького руху.

Також, прийняття такого закону повинно сприяти подальшому єднання всіх Козацьких рухів на Україні з метою посилення впливу на законодавчі і владні структури держави, що є важливим і невід'ємним елементом демократії і цивілізованого суспільства.

Запропонований проект Закону не впливає на розвиток адміністративно-територіальних одиниць, тому не потребує з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

 


Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.