УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Козаки УКР ЛОКТ разом з ветеранами-афганцями вшанували пам'ять загиблих товаришів

17-02-2012, 23:29

Козаки ЛОКТ УКР разом з ветеранами-афганцями вшанували пам'ять загиблих товаришів

 

15 лютого у Львові пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та відзначення 23-ї річниці виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, повідомила прес-служба Львівської облради.

 

     Кілька сотень афганців зібралося на площі Євгена Петрушевича, звідки традиційно розпочиналася піша хода до пам'ятного знаку “Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 роках”. 

       «Ми зібралися, щоб вклонитися тим, хто, виконуючи свій військовий обов’язок, не повернувся додому. А також ми зібралися, щоб влада почула живих ветеранів і зрозуміла їх сьогоднішній стан», – зазначив керуючий справами Львівської обласної ради Євген Захаревич.

«Ми насамперед повинні пам’ятати і шанувати таких людей як воїнів-українців», – додав заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

       "3 360 наших співвітчизників не повернулись з війни. Війна скалічила життя багатьох українців, які чесно виконували свій військовий обов’язок, залишились вірними присязі. Та українці показали себе як хоробрі мужні воїни з козацького роду, – наголосив  Василь Савчак від імені голови Західноукраїнської спілки промисловців і підприємців Володимира Кожана.

 

          Участь в урочистому покладанні квітів також взяли реєстрові козаки. Зокрема, отаман Львівського обласного козацького товариства генерал армії УРК Василь Павличко та Начальник штабу Львівського обласного козацького товариства підполковник Андрій Костишин. 

 

 

Історична довідка:

                               У війні в Афганістані брали участь майже 170 тисяч українців. За офіційними даними, загинуло 13 тис. 100 осіб, але, за словами «афганців», їх набагато більше: адже в перші роки війни забороняли навіть на надгробках писати, що людина загинула під час виконання інтернаціонального обов’язку. Дожити до сьогодні пощастило не всім - навіть тим, хто тоді повернувся додому……..

 

Ввечері біля пам'ятника було запалено свічки у вигляді хреста.

 

Детальніше за посиланням http://galinfo.com.ua/news/104621.html

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.