УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Виїзне засідання ЛОКТ, с. Заглинна

21-05-2013, 19:19
Єднання з творцем

     19 травня відбулося виїзне засідання  козацької ради Львівського обласного козацького товариства Українського Реєстрового Козацтва в селі Заглина Жовківського району біля Марусиного джерела.
     На раді обговорювалось ряд  питань щодо діяльності козацької організації. За визначні заслуги перед товариством отаман Василь Павлечко був нагороджений відзнакою Суверенного Християнського Лицарського Ордену Святого Архистратига Михаїла - орденом Христа Спасителя, а наказного отамана Львівського обласного товариства УРК Михайла Кота нагороджено орденом Ставропігійського козацтва -  Золотим Хрестом Петра Сагайдачного. Також козацька старшина взяла участь у богослужінні, під час якого до лав УРК було прийнято молодих козаків.  Потім всі рушили до святого Марусиного джерела, що має незабутню  цікаву історію.
 
     У 17 столітті біля села гралися пастушки. Серед них була дівчинка Маруся, якій одного разу під час молитви з'явилася Діва Марія. Маруся розповіла односельчанам і священику про те, що їй з'явилася Пречиста Діва і повела їх на місце появи. Але не всі повірили. Були і такі, що сміялися з неї та глузували. Дитина плакала. Але раптом підвела очі вгору і знову побачила свою небесну гостю. Маруся сказала: "Вона тут, я її бачу". За проханням Богоматері дівчинка підійшла до гори і рукою розгорнула землю. Сталося чудо: з-під землі почало бити джерело. З того часу і донині місцеві жителі джерело називають "Марусею"
 
     У 1872 році єпископ Перемиський І. Ступницький надав джерелу у Заглиній статус відпустового місця і 13 вересня тут щорічно святкують празник Положення пояса Пречистої Діви Марії.

                                                                   
   Текст: Олі Попруженко
Фото-звіт з поїздки: Данила Колодія можна переглянути у фотогалереї 
Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.