УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » відповідь Мужуку

4-04-2013, 19:30

Шановні Брати козаки!

 

Аналізуючи суть листа (бувшого отамана Чернігівського ОКТ ВГО УРК) тепер козака запасу Мужука О.І., що спровокував збурення у лавах козаків-реєстровців, яке продиктоване йому скоріше життєвою необхідністю, оскільки він тепер (Депутат Деснянської районної в м. Чернігів ради - виписка з листа) і нема необхідності позиціонувати себе, як члена ВГО генерала УРК. Тож закрадається думка, що козак О.І.Мужук для того, щоб показати свою стурбованість проблемами українських реалій перед своїм виборцям, вирішив почати свою опозиційну кар’єру з нищівної критики бездіяльності і пасивності козаків УРК, при цьому забувши, що він сам до цього ходив «ялинкою» і напевне вдало цим користався виходячи до громади та набираючи собі балів для проходження у депутатські ряди. При цьому, як людині з військовим минулим амбіцій вистарчало, щоб отримати генерал-майора перебуваючи в лавах УРК і напевне все влаштовувало...

Щирий козак відчуваючи потребу своєї громади, а в нашому випадку козаків обласного козацького товариства УРК, зібрав би козацьку раду, озвучив свої пропозиції і обговоривши їх та отримавши схвалення козацької старшини, звернувся до генерального штабу і Гетьмана УРК, та наполягав би на відповідь…

Але повернемось до листа, тут вистарчило зухвалості та наглості привести Львівських козаків до негативного прикладу. Знаючи при цьому, як тяжко приживається козацькі ідеї в західних областях України. Шкодуємо, що Вам мало відомо про нашу роботу. До прикладу святкування з нагоди 10-тої річниці створення УРК пройшли протягом року у всіх козацьких товариствах Львівщини, і люди підтримують наш дух нехай не так масово, як на сході але за те щиро. Також можемо звернути Вашу увагу, що підсумкова Козацька рада відбувалася у найпрестижнішому місці Львова – палаці Потоцьких за участю громадських і політичних діячів та представників влади. Результатом роботи підсумкової Козацької ради є спільно схвалений установчий документ у вигляді звернення Ради Козаків до об’єднання та проведення з’їзду козаків України.

Тим не менше, необхідно дати депутату відповідь, адже лист розісланий всім ОКТ УРК. Треба нагадати, що ВОГ УРК регламентує свою діяльність Статутом УРК. Метою діяльності Українського Реєстрового Козацтва є сприяння розбудові України як суверенної, самостійної та незалежної, демократичної та правової держави, з козацькою моделлю демократії, яка гармонійно поєднує вольності і свободи людини з дисципліною та порядком у державі. Отже це добровільне об’єднання людей для задоволення та захисту духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій.

До речі у представленому листі червоною лінією проглядається волаюча критика внутрішнього життя громадської організації УРК, а особливо Генеральної старшини та зокрема Гетьмана. При цьому не звертається увага ні на присягу, яку він складав ні на статут організації. Тому природнім є поява НАКАЗУ Гетьмана про перевід в запас та позбавлення всіх козацьких звань гр. Мужука О.І.

Враховуючи все вище згадане треба розуміти, що у лавах ВГО УРК можуть перебувати члени різних політичних поглядів, але спільним для яких є ідеологія українського козацтва, реальне прагнення відновлення та розвитку козацького руху.

Також треба згадати, що все це відбувається на тлі об’явленого єднання всіх Козацьких рухів на Україні з метою посилення впливу на законодавчі і владні структури держави, що є важливим і невід'ємним елементом демократії і цивілізованого суспільства.

Тому у проведені акцій опозиційних партій козаки приймали участь, як громадяни України а не як Козаки під прапорами УРК оскільки згідно статуту (а також, не маючи чіткого рішення генеральної старшини ВГО УРК) ніхто не обмежує нашу волю у політичних уподобаннях.

На сьогоднішній день до генеральних старшин обласних козацьких товариств УРК доведений наказ Гетьмана УРК, в якому дана оцінка "саботажнимдіям отамана Чернігівського ОКТ УРК та запропоновані заходи, що до усунення подібних проявів в подальшому, при цьому вказано на грубі порушення пунктів Статуту ВГО УРК, що направлені розкол єдності організації.

Пропонуємо провести в ОКТ комплекс заходів, спрямованих на патріотичне і духовне зміцнення моральних засад серед членів організації УРК.

Віримо у Козацький дух Чернігівських козаків і бажаємо успіхів у подальшій роботі та готові поділитися досвідом.

Слава Україні!  Слава Українському реєстровому козацтву!

 

04.03.2013р.                                                             З повагою козаки Львівщини

Коментарі до новини (1)
Пише користувач chaykivskyy (4 квітня 2013 19:49):
ВГО УРК – громадська організація, яка об'єднала тисячі людей зі всіх куточків України під гаслом «Духовність і патріотизм». За останні 10 років, відколи існує УРК, політична ситуація в Україні мінялась радикально. Партії що були кілька років тому при владі зараз в опозиції, а ті що були в опозиції – зараз при владі. На політичній арені з'явились нові гравці, відійшли старі. Така сама ситуація і в рядах ВГО УРК. В перші роки зародження козацького руху відбулось масове, прийняття в ряди ВГО УРК. Хтось йшов ради ідеї, хтось за компанію, інший хотів на громадській організації зробити політичну кар’єру. Але зі зміною політичної рівноваги в державі радикально мінялись і погляди на козацтво в цілому. І все починалось з початку. Так за 10 років в лавах ВГО УРК з'явились представники всіх політичних партій України. Тому говорити про підтримку опозиційних чи провладних партій якось смішно. Наша громадська організація – живий організм, який відкидає всі непотрібні нарости, що паразитують; сухі гілки, що не дають плодів. За останні пару років почалась більш активна фаза очищення рядів УРК. В козацтво приходять, з козацтва виходять. Цей процес не зупинити. Хтось сюди попав випадково, хтось не зійшовся характером з керівництвом, у когось амбіції зашкалюють.
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.