УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

Львівське обласне козацьке товариство
79024, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 102 оф. 10

Головна » Новини » Підсумкова КР

30-12-2012, 20:16

Українське козацтво – найдивовижніша нація у світі

У суботу 29 грудня козаки-реєстровці зібралися на козацькій раді,
де аналізували та підсумовували події  2012 року.

  Уже вп’яте місцем зустрічі обрали палац Потоцьких, Розташований в центрі Львова палац прикрашає місто, додає йому шарму. Пронизаний духом старовини палац вдало гармоніює із сучасними будівлями.  Його інтер’єр вражає своєю вишуканістю та багатством оздоблення.

  Мандруючи величними кімнатами та коридорами, потрапляємо до великої затишної зали, де зібралася козацька старшина, районні, міжрайонні, міські, сільські отамани та високоповажні гості. За традицією рада розпочалася з козацького гімну та молитви. Вступне слово було надано отаману Львівського обласного козацького товариства ВГО “Українського Реєстрового Козацтва”, генералу армії Василеві Павлечкові. Він зазначив, що просвітництво, духовність, ідеологія, освіта, культура, спорт – це провідні сфери діяльності козацтва  2012  року.

  Варто додати, що цьогоріч УРК відзначило знаменну дату – 10-річчя свого створення. Щоб згадати найвизначніші події святкування, всім присутнім було запропоновано переглянути відеофільм, в якому представлено найяскравіші моменти ювілейного року: свято Козацької слави в с. Забір’я,  святкування Покрови Богородиці (це щороку інше, нове, дивовижне явище), міжнародний фестиваль козацької слави «Кульчиці-фест», виїзна козацька рада в дитячому відпочинковому таборі «Росинка», що на Жовківщині; ювілейна Велика рада в Маріуполі, налагодження зв’язків з афганцями та міжнародних відносин з козаками за кордоном; робота над створенням та впровадженням ордену ім. Петра Сагайдачного; святкування Дня села Кам’яна  Гора,  Жовквіські фестини; фестивалі Розточчя 2012, «Бабине літо-2012» у с. Верещиця, що на Яворівщині, козацькі змагання в Олеську, святкування 70-річчя УПА. Крім спогадів, коротко оглянули плани на майбутнє.

  Повернемось до започаткованого ордену ім. Петра Сагайдачного.  Ним нагородили Богдана Сушинського, Володимира Кожана, Івана Сварника, Павла Ткачука, Сергія Білого, Михайла Козяра, Василя Нідзвіцького, Сергія Кіру, Ярослава Кмітя, Ігоря Думу. Міжнародним орденом ім. Івана Сірка нагородили Василя Павлечка. На жаль, не всі з номінованих на цю нагороду були присутніми.

 Варто гордитися новими вагомими здобутками наших братів-козаків. Генерал-майору УРК Михайлові Коту на козацькій раді було присвоєно звання генерал-лейтенанта, крім того, призначено на посаду Наказного отамана Львівського обласного козацького товариства. Його також  було нагороджено відзнакою Української  Православної церкви КП – орденом Христа Спасителя.

 Отаману Львівського міського козацького товариства, полковнику Тарасові Чайківському  присвоєно звання генерал-майора та вручено диплом академіка Міжнародної академії козацтва.

  Радник отамана Львівського обласного козацького товариства Мирослав Тарнавський проявив ініціативу й запровадив нову традицію – дарування книг вищим навчальним закладам. Це ще раз доводить, що козакам не байдужа освіта молодих громадян України.

  Грамотами нагородили капітана УРК Наталію Швабську за організацію концерту, Данила Колодія – керівника інформаційної служби та Марту Гоневич – керівника камерного оркестру.

 Після завершення офіційної частина учні спеціалізованої музичної школи імені Соломії Крушельницької вражали публіку майстерним виконанням дивовижних  мелодій. Камерний оркестр виконував відомі музичні номери Скорика, Штрауса та інших відомих композиторів. Цей різдвяно - новорічний концерт  навіював святкові настрої та вселяв у душі позитивний оптимістичний настрій.

Оля Попруженко

Коментарі до новини (0)
Коментарів до цієї новини не публіковалось...
Ви не автризовані, тому не маєте права публікувати коментарі. Увійдіть на сайт або зареєструйтесь.